Ostrov Hvar – tipy na pláže a apartmány

Publikované nov 19, 2013 v kategórii Chorvátsko

Ostrov Hvar – tipy na pláže a apartmány

Hvar je štvrtý najväčší ostrov v Chorvátsku, nachádza sa v oblasti strednej Dalmácie. Tvoria ho štyri časti – hlavné mesto Hvar, Stari Grad, Jelsa a Sucúraj. V blízkosti sa nachádzajú ostrovy Brač, Vis, Korčula a polostrov Pelješac.

Vďaka prímorskej oblasti a teplému podnebiu je Hvar ideálny na letnú dovolenku. Najviac ubytovacích zariadení sa nachádza v hlavnom meste. Nižšie si povieme o miestnych plážach a pridáme tipy na apartmány.

Kúpanie a pláže na ostrove

Dovolenkári zvyknú vyhľadávať zátoky v Starigradskom zálive, nachádzajúce sa na veľmi členitom severnom pobreží ostrova. Na konci zálivu leží „levanduľové“ mestečko Stari Grad. Ponuka apartmánov v oblasti sa zobrazí po kliknutí na tento odkaz.

Zdrojom obživy miestnych obyvateľov je rybolov a turistický ruch – napríklad prenajímanie apartmánov turistom.

Najviac turistov cestuje do hlavného mesta Hvar. Jeho mestská pláž sa nachádza blízko centra mesta, tvoria ju kamienky a vybetónované plochy. Severozápadne od mesta sa nachádza pláž kempu Vira, ktorá získala vďaka mimoriadne čistému prostrediu ocenenie „modrá vlajka“ .

Kde hľadať ubytovanie?

Osobne preferujem spoľahlivé online rezervačné systémy, ktoré majú v ponuke doslova stovky rôznych apartmánov na Hvare. Niekoľkými kliknutiami sa dajú ihneď pohodlne rezervovať za veľmi výhodné ceny. Veľkou výhodou je možnosť zobraziť si hodnotenia od ľudí, ktorí už konkrétne hotely a apartmány navštívili.

Zábery z dovolenky na Hvare

Tipy na apartmány

Veľmi dobré hodnotenia má trojhviezdičkové zariadenie Apartments Plazibat, vzdialené len pár desiatok metrov od kamienkovej pláže. Tichá poloha v centre obce Milna, 4 km od historického centra mesta, v blízkosti je autobusová zastávka. Blízko apartmánov je obchod s potravinami a reštaurácia. Apartmány sú klimatizované a veľmi dobre vybavené. Ich súčasťou je balkón s posedením a výhľadom, plne vybavená kuchynka s jedálenským kútom a kúpeľňa so sušičom vlasov. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Dostupnosť ubytovacích jednotiek a aktuálne ceny (veľmi výhodné) sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

Samé pozitívne recenzie má aj štvorhviezdičkové zariadenie Apartments Lavanda, ktoré sa taktiež nachádza v lokalite Milna. Pláž je vzdialená 100 metrov, centrum Hvaru je vo vzdialenosti zhruba 4 km. Všetky apartmány sú klimatizované a majú výhľad na Jadranské more. Obklopuje ich záhrada, v ktorej je počas priaznivého počasia možné grilovať. Vo voľnom čase majú hostia k dispozícii bazén a stolný tenis. Ubytovacie jednotky sú vybavené vlastným balkónom, nechýba ani kuchynka a kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi, parkovisko nie je k dispozícii. Aktuálne ceny si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

croatia-sea-2-623644-m

Objednať ubytovanie na Hvare!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *