Overené atrakcie a nocľah na ostrove Elba

Publikované feb 15, 2014 v kategórii Taliansko

Overené atrakcie a nocľah na ostrove Elba

Tretí najväčší ostrov Talianska leží 10 km od pobrežného prístavu Piombino, odkiaľ sa sem ľahko dostanete trajektom. Elbu preslávil hlavne cisár Napoleon, ktorý sem bol vyhnaný do exilu.

Dôvodov pre návštevu Elby je veľa, najviac ľudí však prilákajú krásne pláže a skvelé podmienky na kúpanie. Starobylé kamenné mestečká majú vplyvom izolovanosti od pevniny neopakovateľnú atmosféru.

Ako sa dostať na ostrov?

Dopravu medzi ostrovom a pevninou zabezpečuje trajekt zo spomínaného prístavu Piombino. Cesta trvá približne hodinku, vylodiť sa môžete v prístavoch Portoferraio, Port Azzuro a Rio Marina.

Kde sa oplatí kúpať?

Uprostred ostrova leží zátoka Procchio, ktorá sa často umiestňuje na popredných miestach v rebríčkoch najlepších pláží v Taliansku. Zlatý piesok a priezračné more tu ešte neobjavili masy turistov, oblasť je vhodná pre pokojnú dovolenku. Ľavá strana zálivu má plynulý vstup do mora, je ideálna pre rodiny s menšími deťmi. Vo všeobecnosti môžeme všetky pláže ostrova označiť za veľmi príjemné a vhodné na kúpanie, väčšinu tvorí piesok. Elbu vyhľadávajú aj potápači, ktorí tu môžu obdivovať bohatý podmorský svet a vraky lodí.

Čo treba vidieť?

Okrem ležania pod slnečníkom a kúpania v mori sa oplatí zavítať do niektorých mestečiek ostrova. Hlavným mestom je Portoferraio, ležiace pod mohutnou pevnosťou. Je plné obchodov, reštaurácii a kaviarní. Ak sa plánujete zdržiavať v severnej časti ostrova, neváhajte zavítať napríklad do Bagnaia Lido. Dominantou tohto nenápadného letoviska je stredoveký hrad Volterraio, ktorý bol postavený v 11. storočí. Na severe leží aj pôvabná Marciana Marina. Vhodnými miestami na výlet v jej okolí je zrúcanina hradu a najvyššia hora ostrova Monte Capanne (1019 metrov nad morom), z ktorej dovidíte až na francúzsku Korziku a niekoľko ďalších ostrovov.

Podmorský svet v okolí ostrova

Spomedzi južných letovísk je populárna Lacona, ktorej hlavnou prednosťou je dlhá piesočnatá pláž. Ideálnym východiskovým bodom na spoznávanie juhovýchodnej časti je vinárske mestečko Capolivery.

Tipy na overené ubytovanie

V známom letovisku Marina di Campo leží kúsok od pobrežia zariadenie Residence Elite. Vďaka skvelej polohe je zároveň v centre mestečka v tichej časti. Hostia majú k dispozícii záhradu s veľkým bazénom, ktorý je obklopený lehátkami. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Všetky štúdiá a apartmány majú balkón s výhľadom na záhradu a bazén. Nechýba ani TV, vlastná kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom a hlavne vlastná kuchynka. Kliknutím na názov zariadenia si môžete prečítať recenzie predošlých hostí.

Ubytovanie v spomínanom mestečku Marciana Marina ponúka trojhviezdičkový Hotel Marinella. Nachádza sa v centre mesta a zároveň kúsok od pláže. Hostia majú k dispozícii bazén so slanou vodou a záhradu, relax ponúkajú 2 tenisové kurty. Súčasťou hotela je reštaurácia, v ktorej sa podávajú typické špeciality ostrova. V cene pobytu sú raňajky, nechýba ani bezplatné Wi-Fi pripojenie v celom areáli a hotelové parkovisko. Súčasťou klimatizovaných izieb je kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Hodnotenia predchádzajúcich hotelových návštevníkov a fotky si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

cloudy-sunset-over-the-italian-sea-elba-561284-m

Objednať ubytovanie na Elbe!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *