Krk

Publikované júl 6, 2013 v kategórii Chorvátsko

Krk

Jeden z najväčších ostrovov v Chorvátsku. Krk je taktiež jednou z najvyhľadávanejších destinácii v krajine medzi dovolenkármi. Ostrov žije cestovným ruchom, veľkou výhodou je prímorská poloha pri Jadranskom mori.

Hlavným a zároveň najväčším mestom ostrova je Krk. Druhé najväčšie je Omišalj, blízko ktorého sa nachádza letisko. Letisko Rijeka sa využíva sezónne (počas leta), premávajú sem najmä nízkonákladové spoločnosti. Ďalšími mestami na Krku sú Malinska-Dubašnica, Punat, Mošćenička Draga, Vrbnik a Baška.

Práve rybárska Baška je medzi turistami veľmi obľúbená. Nachádza sa tu 2 km dlhá pláž Vela Plaža. Podobne ako niekoľko ďalších pláží na Krku, aj ona je ocenená modrou vlajkou. Tá sa udeľuje mimoriadne čistým plážam.

Hlavnou miestnou pamiatkou je katedrála, ktorá bola pôvodne postavená už v 5. storočí. Interiér je veľmi pôsobivý, nachádzajú sa tu vzácne obrazy.

Potápanie pri ostrove Krk

Do Chorvátska zvyknú turisti vycestovať na vlastnú päsť. Najpohodlnejšie je rezervovať ubytovanie prostredníctvom rezervačných systémov. V ich ponuke sú desiatky rôznych hotelov a apartmánov na Krku.

Veľkej obľube sa tešia apartmány v Baške. Pozitívnym hodnoteniam od hostí sa teší štvorhviezdičkové zariadenie Atrium Residence Baska. Nachádza sa priamo na krásnej a známej pláži, priamo z balkónu sa Vám preto naskytne nádherný výhľad. Všetky izby a suity sú klimatizované. V cene pobytu sú chutné raňajky v hotelovej kaviarni Atrium, kde každé ráno podávajú aj čerstvé ovocné nápoje. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko (2€/deň). Nocľah v dvojlôžkovej izbe s prístelkou pre dieťa stojí od 89€.

Lacné ubytovanie na Krku v meste Baška poskytujú Apartments Sersic Baska. 3 hviezdičky, poloha 350 metrov od centra mesta. V podobnej vzdialenosti je aj spomínaná pláž Vela Plaža. Súčasťou apartmánov je plne vybavená kuchynka, niektoré majú aj balkón. Recenzie hostí sú veľmi pozitívne. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Apartmán pre dvoch stojí od 30€, apartmán pre štyroch (s dvoma spálňami) len 50€/noc.

O svoje skúsenosti s hotelmi a apartmánmi na ostrove Krk sa môžete podeliť v komentároch nižšie.

468503_island_krk

Objednať ubytovanie na Krku!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobrý deň, prosím Vás hľadám apartmán pre svoju kamarátku v Baške na ostrove Krk v čase od 17.8.-24.8.2014 sú to 3-ja dospelí ľudia a jedno 5-ročné dievčatko.Ak by sa dalo niečo blizko pri nás na ulici Kralja Zvonimira, ale môže byť aj ďalej, mala by tam byť klimatizácia a kuchyňa.Ďakujem za odpoveď.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *