Korčula

Publikované júl 8, 2013 v kategórii Chorvátsko

Korčula

Šiesty najväčší ostrov v Chorvátsku. Medzi turistami veľmi obľúbená destinácia na letnô dovolenku. Korčula sa nachádza v južnej časti krajiny, v strednej časti Jadranského mora. V blízkosti je ostrov Hvar, od ktorého Korčulu delí Korčulský prieliv.

Pobrežie ostrova je dosť členité, pobrežie obklopujú ďalšie malé ostrovčeky. Povrch je čiastočne hornatý, najvyšší vrch Klupca je vysoký 568 metrov.

Vďaka záujmu turistov sa väčšina miestnych obyvateľov živí cestovným ruchom. Vďaka úrodným poliam je ďalším zdrojom obživy poľnohospodárstvo. Pestuje sa tu napríklad vínna réva a ovocie.

Asi najkrajšou plážou ostrova je Pupnatska Luka, nachádzajúca sa na južnej strane ostrova. Prístup k nej je trochu zložitý, kvôli čomu tu nezvykne bývať veľa ľudí. V okolí Korčuly je 40 malých ostrovčekov, ktoré sú taktiež ideálne na kúpanie. Jedným z nich je Proizd, ktorého pláž bola dokonca v roku 2007 vyhlásená za najlepšiu pláž Jadranu.

Najbližšie medzinárodné letisko sa nachádza v Dubrovníku, je vzdialené až 140 km. Turisti preto na Korčulu cestujú väčšinou autom a autobusom.

More na Korčuli

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré je cenovo výhodnejšie a zároveň kvalitné, odporúčame ubytovať sa v apartmánoch. Tie sú zvyčajne prenajímané miestnymi obyvateľmi. Nájdete ich v ponuke rezervačného systému, rovnako ako miestne hotely.

Výborné hodnotenia má trojhviezdičkové zariadenie Apartments Laus. Nachádza sa v obci Zavaltica, ktorá je obľúbeným miestom dovolenkárov. Piesočnaté pláže v krásnom prostredí sú vzdialené len 10 minút chôdze. Všetky apartmány sú vybavené vlastnou kúpeľňou, kuchyňou a terasou s výhľadom na more. Niektoré majú aj klimatizáciu. V areáli sa nachádza záhrada, v ktorej je možné grilovať. V okruhu niekoľko stoviek metrov sa nachádzajú reštaurácie, kaviarne a obchody.  Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Za apartmán pre dve osoby zaplatíte od 50€/noc.

Rovnakú cenu za pobyt zaplatíte aj v Apartments Marijana. Apartmány sa nachádzajú v tichej lokalite historického centra Korčuly. Kamienková pláž je vzdialená len 100 metrov od zariadenia. Vďaka vynikajúcej polohe sú v pešej dostupnosti rôzne pamiatky, obchody, reštaurácie a bary. Klimatizované apartmány majú vlastnú kúpeľňu, chladničku a TV. Niektoré majú aj vlastnú kuchynku. Zariadenie má veľmi pozitívne ohlasy, návštevníci si pochvaľujú najmä priateľských a ochotných majiteľov, ktorí Vám môžu ukázať mesto a vyzdvihnúť z prístavu, prípadne autobusovej stanice.  Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ubytovanie pre dvoch stojí od 50€/noc.

V letnej sezóne je o Korčulu najväčší záujem a preto sa niekedy stáva, že miestne ubytovacie zariadenia hlásia plnú obsadenosť. Práve preto je potrebné potvrdiť Vašu rezerváciu radšej v predstihu.

Už ste sa niekedy ubytovali na Korčuli? O svoje skúsenosti s miestnymi hotelmi a apartmánmi sa neváhajte podeliť v komentároch nižšie.

1188033_sunset__1

Objednať ubytovanie na Korčuli!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *