Ibiza

Publikované máj 21, 2013 v kategórii Španielsko

Ibiza

Jeden z Baleárskych ostrovov, známy aj ako „párty ostrov“. Mladí ľudia sem cestujú kvôli svetoznámym diskotékam. Najznámejším je klub Amnesia, najväčším tanečným klubom na svete je Privilege.

Krásne more a piesočnaté pláže však robia z Ibizy aj vhodnú destináciu na dovolenku pre rodiny s deťmi.

Mesto žije cestovným ruchom a z tohto dôvodu očakávajte vysoké ceny – či už ide o ubytovanie, alebo jedlo v reštauráciách, či vstupné v kluboch.

Ak neobľubujete vylihovanie na pláži, môžete si poobzerať miestne pamiatky – niektoré z nich sú zapísané v zozname UNESCO. Napríklad starobylá pevnosť Dalt Vila. Osobne som navštívil aj Cova de Can Marcá a pirátske veže v Es Cubelles.

Vhodným miestom na rodinný výlet je aj miestny aquapark Aguamar.

Letisko Ibiza sa nachádza 7 km od hlavného mesta Ibiza Town, najvyťaženejšie je počas sezóny – od mája do októbra. Lietajú sem aj niektoré nízkonákladové spoločnosti.

Pokiaľ sa rozhodnete cestovať na vlastnú päsť a „obísť“ cestovku, v tomto článku ponúkame niekoľko tipov.

Promo video o Ibize

Väčšina turistov sem cestuje počas spomínanej hlavnej sezóny (máj-október). Vtedy treba pochopiteľne rátať s vyššími cenami ubytovania.

Lacné ubytovanie na Ibize poskytuje napríklad Apartamentos Poseidon. 1 hviezdička, poloha 200 metrov od pláže. Klimatizované apartmány majú balkóny, súčasťou komplexu je veľký vonkajší bazén a reštaurácia. Hlavné mesto Ibiza Town a jeho prístav je vo vzdialenosti 2 km, na letisko sa dostanete za 10 minút jazdy. Spoplatnené Wi-Fi. Priemerné hodnotenia zákazníkov, Poseidon patrí medzi najlacnejšie ubytovacie zariadenia v ponuke rezervačných systémov. Ceny dvojlôžkového apartmánu začínajú od 50€/noc.

Vyššiu úroveň nájdete v Apartamentos Llobet. Poloha hneď pri pláži Figuretas, nádherný výhľad na more z terasy apartmánov. Samozrejmosťou je klimatizácia, TV s plochou obrazovkou, kuchynka. Prístav je vzdialený 2 km, v podobnej vzdialenosti sú aj známe miestne nočné kluby Space a Pacha. V komplexe sa nachádza aj veľký vonkajší bazén. Bezplatné Wi-Fi pripojenie. Raňajky (v cene pobytu) si môžete vychutnať v reštaurácii Llobet, kde sa jedlá podávajú počas celého dňa. Apartmán pre dvoch stojí počas sezóny od 125€/noc.

Ak sa na Ibizu chystáte kvôli rodinnej dovolenke, výhodnejšie je ubytovať sa v pokojnej východnej časti ostrova. Vyhľadávané je ubytovanie pri krásnej pláži Cala San Vicente. Ak sem cestujete kvôli diskotékam a nočnému životu, ubytujte sa čo najbližšie k hlavnému mestu. Práve tu sa nachádzajú spomínané najznámejšie kluby. Bujarý nočný život nájdete aj v prístave San Antonio, od hlavného mesta je vzdialený približne 15 km.

613495_fortress_dalt_vila

Objednať ubytovanie na Ibize!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *