Brač

Publikované júl 13, 2013 v kategórii Chorvátsko

Brač

Tretí najväčší ostrov Chorvátsku. Brač obmýva Jadranské more, ktoré každé leto priláka množstvo turistov. Práve cestovný ruch je zdrojom obživy miestnych obyvateľov. Časť z nich sa venuje aj rybolovu a poľnohospodárstvu. Pestujú hlavne vinič a olivy, z ktorých tu vyrábajú olivový olej.

Turistov najviac láka Bol, kde sa nachádza najznámejšia miestna pláž. Nesie názov Zlatni rat. Obzvlášť krásnym výhľadom sa môžete pokochať z najvyššieho vrchu Vidova gora, ktorý je vo výške 778 metrov nad morom. V Bole sa nachádza aj letisko.

Väčšina turistov sem však cestuje autom. Keďže je Brač ostrov, musia využívať trajekt. Má veľmi dobré spojenie s mestom Split, počas leta medzi nimi premáva približne 20 trajektov denne.

26% ostrova tvoria borovicové lesy, ktoré počas leta na niektorých plážach vytvárajú príjemný tieň. Jednou z najpopulárnejších pláží je Lovrečina v blízkosti mesta Postira. Je jedinou čisto piesočnatou plážou na ostrove. Má pozvoľný vstup do mora, je vhodná pre rodiny s deťmi.

Ťaží sa tu biely kameň. Zaujímavosťou je, že bol použitý aj pri stavbe Bieleho domu vo Washingtone a budovy parlamentu v Budapešti.

Lacné ubytovanie na Brači poskytuje napríklad SD House. 3 hviezdičky, poloha 150 metrov od mestečka Bol. Spomínaná pláž Zlatni rat je vzdialená len 5 minút jazdy, najbližšia pláž je vzdialená pár stoviek metrov. Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastná kúpeľňa, apartmány majú aj balkón a kuchyňu. Bezplatné parkovanie, nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi. Pozitívne ohlasy hostí. Nocľah pre dvoch stojí len 21€, za apartmán pre štyroch zaplatíte od 45€.

V meste Bol sa nachádza veľa apartmánov, ktoré majú pozitívne hodnotenia, výhodné ceny a polohu pri pláži. Bol je ideálnym miestom na strávenie dovolenky v Brači.

HD zábery z mestečka Bol

Výborné recenzie má aj trojhviezdičková Villa Ana. Centrum mesta Bol je vzdialené 5 minút chôdze, pláž je vzdialená len 250 metrov. Klimatizované izby ponúkajú výhľad na vinice v okolí, väčšina apartmánov má výhľad na more z balkóna. Villa Ana má pre svojich hostí k dispozícii vonkajší bazén. Na vonkajšej terase sa ponúkajú regionálne aj medzinárodné špeciality. Na vyžiadanie je možné rezervovať polpenziu. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Dvojlôžkové štúdio stojí už od 22€. Apartmán pre 5 osôb sa dá rezervovať už od 50€.

Ceny uvedené v článku sú orientačné. Veľmi často sa môžu meniť v závislosti od rôznych faktorov, hlavne podľa sezóny a obsadenosti. Počas leta je o ubytovanie v Brači veľký záujem a preto treba uskutočniť rezerváciu čo najskôr.

Neváhajte napísať do komentárov Vaše skúsenosti s hotelmi a apartmánmi na ostrove Brač.

360105_blaca_-_a_400_years_old_city_2

Objednať ubytovanie na Brači!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *