Silvi Marina ponúka pláže a agroturizmus

Publikované máj 31, 2014 v kategórii Taliansko

Silvi Marina ponúka pláže a agroturizmus

Jedným z najnavštevovanejších letovísk s talianskom regióne Abruzzo je pobrežné mestečko Silvi Marina. Letovisko je vyhľadávané najmä kvôli krištáľovo čistému moru a krásnym piesočnatým plážam.

Silvi Marina je situovaná na rieke Piomba, 20 km od prístavnej Pescary a 50 km od známeho letoviska San Benedetto del Tronto. Je známa aj vďaka agroturizmu a spracovaniu sladkého drievka.

História mesta

Silvi Marina tvorí spolu so Silvi Paese (Silvi Alta) oblasť Silvi. História vzniku tohto názvu môže súvisieť s chrámom San Silvano, podľa niektorých je však odvodený od latinského „silva“, čo v preklade znamená les. Význam letoviska začal vzrastať v 20. storočí, konkrétne v roku 1931. Zo Silvi Paese sa sem presťahovali rôzne úrady a zo Silvi Marina sa stalo dôležité oblastné administratívne centrum.

Kúpanie a pláže

Celým pobrežím oblasti sa tiahnu dlhé a široké piesočnaté pláže. Krajšie udržiavané pláže sú zvyčajne spoplatnené, dajú sa však nájsť aj verejné úseky. Sú vhodné aj pre rodiny s malými deťmi, vstup do mora je príjemný a plynulý. Pláž obklopuje pobrežná promenáda s rôznymi stánkami a reštauráciami, ideálna na večernú romantickú prechádzku. Za ďalšími plážami sa môžete vydať do okolitých letovísk.

Pár záberov z letoviska

Cenovo výhodné ubytovanie

Jedným z vhodných miest pre pobyt je trojhviezdičkový hotel La Griglia Di Casa Nostra. Je situovaný na kopci, približne 1 km od najbližšej pláže. Ubytovaní hostia majú k dispozícii vonkajší bazén, pri ktorom sa počas leta nachádza pizzeria. V hotelovej reštaurácii sa podávajú tradičné regionálne pokrmy a kvalitné talianske vína. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Súčasťou príjemne zariadených a útulných izieb je klimatizácia, povinnou súčasťou je aj TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa. Ceny ubytovania si prezriete kliknutím na názov hotela vyššie.

Pozitívne hodnotenia má aj štvorhviezdičkový hotel Centro Vacanze Europe Garden. Jeho hlavnou výhodou sú dva vlastné bazény a súkromná pláž, súčasťou areálu je aj pizzeria, obchod s potravinami a bar. Obklopujú ho staré olivovníky. Hotel poskytuje ubytovanie apartmánového typu, vybrať si môžete spomedzi štúdií a bungalovov. Súčasťou klimatizovaných ubytovacích jednotiek je balkón, kúpeľňa, kuchynka, a rýchlovarná kanvica. Nechýba ani bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli a parkovanie na hotelovom parkovisku. Recenzie predošlých hostí a aktuálne ceny ubytovania si zobrazíte kliknutím na názov hotela.

24042777

Objednať ubytovanie v Silvi Marina!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *