Atrakcie a ubytovanie v talianskom Bolzane

Publikované jan 29, 2014 v kategórii Taliansko

Atrakcie a ubytovanie v talianskom Bolzane

V objatí hôr leží talianske Bolzano, ktoré je najväčším mestom Južného Tirolska. Vyhľadávané je najmä vďaka pamiatkam a lyžiarskym strediskám v okolí, Južné Tirolsko je známe ako oblasť najmodernejších lyžiarskych oblastí sveta.

Bolzano je však zaujímavé aj vďaka svojmu multikulturalizmu. Viac ako štvrtina obyvateľov má nemeckú národnosť, začiatkom 21. storočia sa prudko zvýšil počet imigrantov z Maroka, Pakistanu a balkánskych krajín.

Turistické atrakcie

Centrum Bolzana tvorí námestie Piazza Walther, dominuje mu krásny gotický dóm z 15. storočia s vežou, ktorá dosahuje výšku až 65 metrov. Počas romantickej prechádzky centrom uvidíte množstvo rôznych trhov, obchodov a butikov. Zastaviť sa môžete v niektorej z množstva miestnych tradičných reštaurácii, kde Vám s najväčšou pravdepodobnosťou ponúknu taliansko-rakúske špeciality. V okolí mesta je viacero stredovekých zámkov a hradov.

Nezabudnuteľná lyžovačka

Okolie Bolzana je vyhľadávané kvôli mimoriadne dobrým podmienkam na zimné športy. Vo vzdialenosti 40 km sa nachádzajú známe lyžiarske strediská Val Di Femme a Obereggen. Skipas Vás oprávňuje využiť 53 zjazdoviek, ktoré sú dlhé dokopy viac ako 110 km. Svoj raj tu nájdu aj bežkári, na ktorých čakájú až 150 km dlhé trasy.

Lyžovačka vo Val di Femme

Ako vybrať kvalitný hotel?

Ponuka ubytovania v Bolzane sa nachádza na stránkach online rezervačných systémov. Medzi známe hotely s výbornými hodnoteniami patrí napríklad trojhviezdičkový Stadt Hotel Città, nachádzajúci sa priamo na hlavnom námestí Piazza Walther. Súčasťou je wellness centrum a hotelová reštaurácia s tradičnou regionálnou kuchyňou. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie, v cene pobytu sú raňajky. Parkovanie je spoplatnené. Súčasťou dobre vybavených a klimatizovaných izieb je TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa. Ceny ubytovania si môžete prezrieť kliknutím na odkaz vyššie.

Cenovo dostupnejší je napríklad trojhviezdičkový Hotel Raffl, nachádzajúci sa medzi centrom Bolzana a blízkym mestom Laives. Letisko je vo vzdialenosti 3 km, podobne ďaleko je to aj k výstavisku Fiera di Bolzano. Pred hotelom začína dlhá cyklotrasa, ubytovaní hostia majú k dispozícii bezplatnú požičovňu bicyklov. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie. Všetky ubytovacie jednotky majú balkón s výhľadom na hory, nechýba ani kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Ceny nocľahu sú oproti ostatným hotelom v Bolzane veľmi výhodné, neváhajte si ich zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

italy-3-935839-m

Objednať ubytovanie v Bolzane!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Neviete mi poradiť nejaké ubytovanie pre dve deti a dvoch dospelých v okolí otrisei

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *