Tipy na výhodné ubytovanie v Abu Dhabi

Publikované júl 6, 2017 v kategórii Spojené arabské emiráty

Tipy na výhodné ubytovanie v Abu Dhabi

Abu Dhabi (v slovenčine nešťastne „normované“ ako Abú Zabí) je názov hlavného mesta UAE a rovnomenného emirátu. Spolu so známejším Dubajom prešli v 20. storočí fascinujúcou premenou, kedy sa najmä vďaka nálezískám ropy zmenili z chudobných púštnych oblastí bez pitnej vody na futuristické veľkomestá, ktoré dnes patria medzi najmodernejšie na svete.

Abu Dhabi som navštívil počas letných horúčav v júni 2017, strávil som tu 3 noci a v tomto článku poradím s výberom konkrétnych overených hotelov za dostupné ceny. Osobne ma viac očaril susedný Dubaj, ktorý je pre turistu atraktívnejší. Aj v Abu Dhabi sa ale nachádzajú zaujímavosti, kvôli ktorým sa sem na krátkodobý pobyt oplatí zavítať. Konkrétne tipy na ubytovanie nájdete na konci článku.

Ako sa sem dostať?

30 km od mesta sa nachádza medzinárodné letisko, z našich končín sa ale zvykne lietať skôr do Dubaja (napr. s Flydubai z Bratislavy, alebo s Wizz Air z Budapešti). My sme sa z Dubaja dostali do Abu Dhabi autobusom za približne 90 minút zo stanice IBN Battuta (ľahko sa sem dostanete metrom), prípadne môžete využiť stanicu Al Ghubaiba. Do Abu Dhabi premávajú autobusy E100 a E101, nemusíte nič rezervovať vopred, jazdia každú chvíľu. Jednosmerný lístok stojí 25 AED (dirham), čiže približne 6-7 EUR. Pri ceste z Dubaja nám naúčtovali i strieborné NOL karty, neskôr sa nám zišli pri návrate do Dubaja, pokiaľ ich ale nepotrebujete tak by sa mali lístky dať kúpiť i bez nich.

Na svoje si prídu mäsožravci i vegetariáni – ak patríte k druhej skupine, určite vyskúšajte šaláty Fattoush alebo Tabbouleh

Doprava po meste

Zo stanice sa dostanete do hotela napríklad taxíkom. Abu Dhabi zatiaľ nemá metro, turisti sú teda odkázaný na autobusy a taxíky. Ceny taxíkov v poslednej dobe mierne stúpali, v čase našej návštevy bola ale základná sadzba 5,5 AED a približne 2 AED za kilometer. 10 km dlhá jazda tak stojí cca 25 AED, čiže vyše 6 EUR. Taxíky majú taxameter a všetko bolo bezproblémové, boli sme ale upozornení na taxíkárov, ktorí zámerne zvolia podstatne dlhšiu trasu (na toto si treba dať pozor pri ceste za vzdialenejšími atrakciami, napr. Yas Island alebo mešita).

Pobrežná promenáda Corniche

Čo treba vidieť?

Keď už sme pri tej mešite – určite ju nevynechajte. Mešita šejka Zayeda je architektonický skvost. O jej impozantnosti sa rozpisovať nebudem – uvidíte naživo, alebo aspoň na fotke. Vstup je zdarma, pre istotu si ale pred návštevou skontrolujte otváracie hodiny. Niekedy je totiž pre verejnosť zatvorená, napríklad v piatok večer počas modlitieb. 3 krát denne (10:00, 11:00 a 17:00) sa môžete zúčastniť bezplatnej hodinovej prehliadky i so sprievodcom v angličtine. Do mešity sú návštevníci pustení iba vo vhodnom zahaľujúcom oblečení – ak nesplníte ich požiadavky, vhodné oblečenie si požičiate na mieste.

Mešita šejka Zayeda, jún 2017

 

Bazény pred vstupom do mešity

 

Romantická kombinácia paliem a honosnej arabskej architektúry

 

Mešita sa stavala od roku 1996 do 2007, šejk Zayed sa jej dokončenia nedožil

 

Mešita ukrýva viacero lustrov so Swarovského krištáľmi

 

Rozsiahle nádvorie s mozaikovou dlažbou

Hlavným bodom programu bol pre nás i zábavný park Ferrari World, ktorý by si nemal nechať ujsť žiadny milovník adrenalínu alebo automobilový nadšenec. Tento park sa pýši najrýchlejšou horskou dráhou na svete s názvom Formula Rossa. V priebehu niekoľkých sekúnd tu zažijete zrýchlenie až na 240 km/h. V parku ale nájdete i množstvo atrakcií a dráh s menej extrémnou povahou, dostatočne sa tu teda zabavia samozrejme i deti.

Zábery z Ferrari Worldu

Po zotmení sme zvykli vyraziť na Corniche, 6 km dlhú pobrežnú promenádu. Je tu i pláž, počas našej návštevy sa ale kúpať nedalo, po zotmení plavčíci do vody nepustia. Nočné kúpanie sme si užili až v Dubaji. Počas leta sa tu ale kvôli vysokej teplote vody neosviežite. Počas nášho pobytu sme plánovali navštíviť ešte jednu pláž s názvom Saadiyat Public Beach. Má skvelé recenzie, v ktorých sa spomína biely piesok ako v Karibiku a krásne scenérie. Názov napovedá, že by malo ísť o verejnú (a tým pádom bezplatnú) pláž, opak je však pravdou. Bežný vstup pre dospelú osobu je 25 AED, za príplatok je k dispozícii slnečník a lehátko.

Triky pre najvýhodnejšie ubytovanie v Abu Dhabi

Vráťme sa späť k ubytovaniu. Miestne hotely majú skvelú úroveň, niektoré miestne dvojhviezdičkové hotely prevyšujú štvorhviezdičkové hotely na Slovensku. Okrem klasickej rezervácie cez Booking som skúmal a vyskúšal i ostatné možnosti. V čase nášho pobytu bola ponuka na Airbnb nezaujímavá a predražená, otestoval som však mobilnú aplikáciu Hotel Tonight. Hotely cez ňu vypredávajú voľné izby, rezervovať musíte ale na poslednú chvíľu – až v deň pobytu. Týmto spôsobom sa dá ušetriť okolo 20%, niekedy aj viac. Ak pri registrácii (alebo po nej) zadáte môj kód „LGREA“, môžete získať zľavu na prvú rezerváciu. Ak by ste potrebovali pomoc so zadaním kupónu, neváhajte ma kontaktovať alebo napísať do komentárov. Ponuka tejto aplikácie pre Abu Dhabi bola veľmi bohatá, dalo sa vybrať spomedzi viacerých kvalitných trojhviezdičkových hotelov v centre. Miestne dane sa platia až pri check-ine v hoteli, platili sme myslím okolo 20 AED (presné info uvidíte už pri rezervácii).

Kde sa ubytovať?

Náš hotel sa volal Nehal by Bin Majid a určite ho môžem odporučiť. 3 hviezdičky, centrálna poloha, dobré hodnotenia, výhodná cena, elegantné vybavenie. V pomere cena/kvalita ideálna voľba. Promenáda Corniche je v pešej dostupnosti, k ostatným atrakciám sme dopravili taxíkom (sú vzdialené od centra, najmä Ferrari World). Hotel má údajne i fitnescentrum a wellness centrum, na to ale počas nášho pobytu nebol čas. Veľmi vyhovujúci bol check-out o 12:00. Keďže sme chceli ešte pár hodín využiť na prehliadku trhov na pobreží, poprosili sme personál o postráženie kufru, nebol s tým žiadny problém. Noc v dvojlôžkovej izbe by mala stáť do 40€ (bez miestnych daní), v hlavnej sezóne viac.

Tip – ak ste flexibilní a môžete urobiť rezerváciu na poslednú chvíľu, ušetrite vďaka rezervácii cez aplikáciu Hotel Tonight. Navyše, pri zadaní kódu „LGREA“ dostanete ešte dodatočnú zľavu 20€ pri rezervácii ubytovania v hodnote nad 120€.

Ďalšie hotely v podobnej cenovej kategórii sú napríklad City Seasons Al Hamra Hotel, alebo Mercure Centre Hotel Abu Dhabi a TRYP by Wyndham. Viaceré z nich nájdete aj v spomínanej aplikácii Hotel Tonight. Pokiaľ však chcete mať istotu rezervácie a nestresovať sa s bookovaním v deň pobytu, odporúčame urobiť rezerváciu vopred cez Booking, všetky možnosti ubytovania v Abu Dhabi si môžete zobraziť kliknutím na odkaz nižšie. V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte napísať komentár pod článok.

Objednať ubytovanie v Abu Dhabi!

Ceny: už od 30 EUR

Veľký výber z hotelov, apartmánov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

 

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *