Lyžovačka a letné aktivity v rakúskom Flachau

Publikované dec 19, 2014 v kategórii Rakúsko

Lyžovačka a letné aktivity v rakúskom Flachau

Rakúsky Flachau leží v nadmorskej výške 920 metrov nad morom v pohorí Radstadtské Taury. Do 19. storočia bola táto obec známa ako hutnícke centrum oblasti, dnes žije cestovným ruchom.

Najviac turistov tu stretnete v zime – dôvodom je množstvo kvalitných lyžiarskych stredísk v okolí. Počas leta sem chodia dovolenkári za turistikou a cyklistikou, neďaleký Altenmarkt má i termálne kúpele.

Kam sa vybrať lyžovať?

Lyžiarske stredisko vo Flachau je vhodné pre rodiny s deťmi. Zjazdovky majú dokopy dĺžku 56 km, drvivú väčšinu tvoria ľahké modré a stredne ťažké červené svahy. Rozkladajú sa v nadmorskej výške od 889 do 1 980 metrov nad morom. Tu však treba podotknúť, že Flachau je súčasťou obrovskej lyžiarskej oblasti Ski Amadé. Tá prepája viacero stredísk, ktorých zjazdovky môžete brázdiť na jediný skipas. Dokopy ich je viac ako 860 km!

Sezóna väčšinou trvá od novembra do apríla, stredisko má za sebou viac ako 50 rokov dlhú históriu.

Rozmanité, široké a dôkladne udržiavané zjazdovky zabezpečujú skvelý zážitok, k dispozícii je dokonca i zjazdovka s meraním času. O prepravu sa stará veľa pozemných vlekov a lanoviek (kabínky i sedačky). Flachau má veľmi moderný systém zasnežovania, návštevníci sa nemusia obávať o nedostatok snehu. Stredisko je lanovkami prepojené so zjazdovkami stredisiek Zauchensee a Wagrain, do ostatných areálov (Filzmoos, Radstadt, Eben, St.Johann im Pongau) sa dostanete skibusom.

Aktivity v lete

Okolie ponúka množstvo kilometrov značených turistických chodníkov v krásnej prírode. Vedú napríklad k horským jazerám, v ktorých sa odvážnejší hostia môžu i okúpať. Cyklotrasy sú taktiež značené a nenáročné. Väčšinou vytvárajú vzájomne prepojené okruhy, ktoré môžete rôzne kombinovať.

Zimná dovolenka vo Flachau

Bicyklom sa môžete dostať aj k bezplatným prírodným kúpaliskám. Jedno je i vo Flachau, ďalšie nájdete napr. v Ebene a Reitdorfe. Pri kúpalisku vo Flachau je i ďalšia atrakcia – letná sánkarská dráha. Niekoľko kilometrov od mesta leží spomínaný Altenmarkt, v ktorom od konca roku 2010 funguje rozsiahly vodný svet (60% vnútorný, 40% vonkajší).

Kde sa ubytovať?

Ubytovacie kapacity vo Flachau tvoria prevažne kvalitné hotely a súkromné apartmány miestnych obyvateľov. Dnešným prvým tipom je štvorhviezdičkový Hotel Bergzeit, ležiaci niekoľko minút chôdze od lanoviek. V cene pobytu je zahrnutá polpenzia, samozrejmosťou je i bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Hostia môžu využívať tzv. kúpeľnú oázu, v ktorej sa nachádzajú sauny, zážitkové sprchy, solárium, relaxačná miestnosť a celoročne otvorený vonkajší vyhrievaný bazén. Predošlí návštevníci pochvaľujú vynikajúci prístup personálu, dopravu k zjazdovkám, výbornú stravu a skvelé vybavenie. Odporúčam kliknúť na názov hotela a prečítať si všetky recenzie. Štýlovo zariadené izby majú balkón s výhľadom na hory, TV s plochou obrazovkou, kúrenie, kúpeľňu s vaňou a trezor.

Neďaleko zjazdovky leží penzión Gasthof Horner. Obklopuje ho záhrada so slnečnom terasou a detským ihriskom, k dispozícii sú aj sauny a parný kúpeľ. V bezprostrednej blízkosti je zastávka skibusu, k spomínaným kúpeľom sa dostanete za 5 minút jazdy autom. Súčasťou penziónu je tradičná regionálna reštaurácia, v ktorej sa pripravujú pokrmy z lokálnych potravín. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, samozrejmosťou je bezplatné parkovanie. Nevýhodou je chýbajúce pripojenie na internet. Priestranné izby sú vybavené dreveným nábytkom, káblovou TV a kúpeľňou. Niektoré majú i balkón s výhľadom na hory. Po kliknutí na názov penziónu si môžete zobraziť hodnotenia od predchádzajúcich hostí (niektoré sú i v slovenčine).

skiing-610457-m

Objednať ubytovanie vo Flachau!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Ako sa da pricestovat do Flachau s bicyklom z Viedne?Nevedeli mi poradit

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *