Znojmo – mesto duchov

Publikované aug 26, 2013 v kategórii Česko

Znojmo – mesto duchov

České mesto nachádzajúce sa v južnej časti krajiny, blízko hraníc s Rakúskom. Znojmo je historickým centrom juhozápadnej Moravy.

Prvá zmienka o meste pochádza z roku 1048, osídlené však bolo už dávno predtým. Znojmo malo počas histórie pomerne veľký význam, jeho rozmach však pozastavila 1. a 2. svetová vojna. Pri bombardovaní v roku 1945 bolo poškodených viacero budov.

Aké pamiatky v Znojme sa oplatí vidieť?

Turisti tu však napriek tomu môžu obdivovať zachovalé pamiatky, z ktorých sa niektoré nachádzajú aj na zozname kultúrnych pamiatok Česka. Rotunda svätej Kataríny patrí medzi najvýznamnejšie. Návštevníci tu môžu obdivovať románske nástenné maľby, ktoré pochádzajú z roku 1134.

Vďaka priaznivým klimatickým podmienkam je miestna oblasť známa vinárstvom a ovocinárstvom, pestujú sa tu aj uhorky.

Mesto duchov

Zaujímavou atrakciou je aj tzv. „znojemské podzemie“, ktoré je najväčším podzemným komplexom chodieb a pivníc v Česku. Dosahuje dĺžku 27 km a má 4 poschodia. Počas obdobia vojny sa tu miestni obyvatelia ukrývali pred nepriateľmi, dokonca tu aj varili a kúrili. Kvôli tomu vznikla prezývka „mesto duchov“. Po príchode vojaci v meste nikoho nenašli, z komínov sa však dymilo.

Kde hľadať ubytovanie?

Pokiaľ sa plánujete v meste zdržať aspoň jednu noc, budete potrebovať nocľah. Ubytovanie v Znojme poskytujú desiatky ubytovacích zariadení. V tomto článku nájdete pár tipov.

Krátke propagačné video Znojma

Tipy na penzióny v Znojme

Výborné ohlasy od návštevníkov má trojhviezdičkový Penzion U Císaře Zikmunda. Tí vo svojích recenziách chvália najmä vynikajúci prístup majiteľov a personálu. Penzión sa nachádza v pokojnej časti starého mesta. Súčasťou ubytovacích jednotiek je vlastná kúpeľňa a kuchynka. Z okien je výhľad na nádvorie a námestie. V okolí sa nachádzajú rôzne obchody a reštaurácie. Vďaka výbornej polohe sú v pešej dostupnosti aj miestne pamätihodnosti a turistické atrakcie. V cene pobytu sú chutné raňajky. Hostia vo svojich recenziách uviedli, že im boli prinesené v piknikovom koši priamo do apartmánu. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie na súkromnom parkovisku. Ubytovanie pre troch (dvaja dospelí a dieťa) stojí od 50€/noc.

Vo výbornej lokalite sa nachádza štvorhviezdičková Rezidence Zvon. Nájdete ju v historickej budove v centre mesta, hneď vedľa Kostola sv. Mikuláša a vstupu do Národného parku Podyjí. Súčasťou priestranných izieb je vlastná kúpeľňa so sprchovým kútom. V cene pobytu sú raňajky vo forme bufetových stolov. Hostia môžu využiť možnosť prehliadky okolitých vínnych pivníc so sprievodcom. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte od 62€/noc.

Ak máte skúsenosti s hotelmi v Znojme, neváhajte sa o ne podeliť v komentároch pod článkom.

Rotonda_Our_Lady_and_St._Catherine,_Znojmo

Objednať ubytovanie v Znojme!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. zdravim chceme it na vykend do znojma co nam vyte doporucit ake atrakcie a nejake lacne ubytko???

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *