Ako sa dovolenkuje v Žaboriči?

Publikované apr 17, 2014 v kategórii Chorvátsko

Ako sa dovolenkuje v Žaboriči?

Jedným z vhodných miest na pokojnú rodinnú dovolenku v Chorvátsku je pobrežné mestečko Žaborič. Je situované 11 km od známeho letoviska Šibenik a približne 17 km od Primoštenu.

Trvalý pobyt tu má niekoľko stoviek obyvateľov, ktorí sa živia rybolovom a poľnohospodárstvom. Vďaka záujmu turistov sa rozvíjajú aj služby v cestovnom ruchu, od domácich si môžete prenajať napríklad apartmán.

Podmienky na kúpanie

Pre dovolenkárov sú najväčším lákadlom miestne pláže, ktoré tvorí hlavne štrk a kamienky. Opaľovať sa dá aj na vybetónovaných mólach. Morská voda je čistá, vstup je plynulý a vhodný aj pre menšie deti. Treba si však dávať pozor na morských ježkov, odporúča sa používať kúpacie topánky. Sprchy tu nenájdete (iba v kempe pri pláži).

Výhľad z plážového baru

Kde hľadať ubytovanie?

Napriek záujmu turistov o ubytovanie tu žiadne veľké hotely nenájdete. Ak pri svojich dovolenkách preferujete hotely, musíte skúsiť šťastie v okolitých väčších letoviskách. Ubytovanie v Žaboriči poskytujú spomínané apartmány, aktuálnu ponuku si môžete prezrieť cez stránky rezervačných systémov. Pred rezerváciou si nezabudnite prečítať hodnotenia predošlých hostí, ktoré Vám budú zaručene nápomocné.

Tipy na overené zariadenia

Ak si neviete vybrať, radi poradíme s výberom vhodného apartmánu. Perfektné hodnotenia má trojhviezdičková Vila Doni. Predošlí návštevníci boli nadšení hlavne vďaka výhodnej polohe (priamo na pobreží), skvelým majiteľom (Toni a Karla), krásnej záhrade (voľne sa v nej prechádzajú korytnačky) a vynikajúcemu vybaveniu ubytovacích jednotiek. Výborný relax si môžete užiť na priestrannej terase s ležadlami obrátenými smerom k pláži. Príjemný výhľad na západ slnka si môžete užiť aj z hojdacej siete. Hostia majú k dispozícii aj murovaný gril. Samozrejmou súčasťou apartmánov je balkón s výhľadom na more, nechýba ani obývačka s TV s plochou obrazovkou, kuchynka s jedálňou, kúpeľňa a spálňa. Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie sú zdarma. Bezkonkurenčne najlepšie zariadenie v okolí. Neváhajte si zobraziť recenzie hostí a aktuálne ceny ubytovania kliknutím na odkaz vyššie.

Pozitívne ohlasy majú aj trojhviezdičkové Apartments Pralija Mile. Príjemní majitelia, krásny výhľad na more, poloha pri príjemnej pláži. Vďaka blízkej autobusovej zastávke sa ľahko dostanete napríklad do spomínaného Šibeniku a Splitu. V širšom okolí je reštaurácia a niekoľko barov. Súčasťou klimatizovaných apartmánov je balkón s výhľadom (more alebo hory), kúpeľňa, kuchynka a jedna alebo viacero spální. Samozrejmosťou je bezplatné parkovanie na súkromnom parkovisku a Wi-Fi pripojenie na internet. Rezerváciu môžete uskutočniť po kliknutí na názov apartmánov.

zaboric

Objednať ubytovanie v Žaboriči!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *