Čo sa oplatí vidieť v Užhorode?

Publikované dec 17, 2013 v kategórii Ukrajina

Čo sa oplatí vidieť v Užhorode?

Ukrajinský Užhorod sa nachádza v západnej časti krajiny, v blízkosti štátnej hranice so Slovenskom. Prechod cez hranice nebýva ľahký, preto pri svojej ceste na Ukrajinu pokojne rátajte s meškaním, ktoré potrvá aspoň pár desiatok minút.

Užhorod je centrom Zakarpatskej oblasti, leží na rieke Uh. Vďaka svojej polohe je významným dopravným uzlom. Mesto má rozvinutý drevospracujúci, nábytkársky, strojársky a potravinársky priemysel.

Významné pamiatky v Užhorode

Nad mestom sa týči jeho dominanta – Užhorodský hrad. Prvá zmienka pochádza už z roku 903. Hrad bol svedkom rôznych historických udalostí, akou boli napríklad nájazdy Tatárov, ktorí v 13. storočí hrad úplne zničili. Počas dejín bol pod nadvládou rôznych rodín, ktoré ho opevňovali a obnovovali. Od roku 1946 je v areáli zriadené múzeum, nachádza sa tu aj skanzen rusínskej kultúry.

HD zábery z Užhorodu

Najvýznamnejšou sakrálnou stavbou je chrám Krista Spasiteľa, nachádzajúci sa na Námestí sv. Cyrila a Metoda. Je hlavným pravoslávnym katedrálnym chrámom, má kapacitu až 5000 ľudí. Postavený bol len nedávno – v roku 2000.

Kde rezervovať ubytovanie?

Pri hľadaní ubytovania sa najvýhodnejším riešením online rezervačné systémy. V ich ponuke sa nachádza niekoľko desiatok hotelov a penziónov, ktoré poskytujú ubytovanie v Užhorode. Ceny ubytovania v miestnych hoteloch sú veľmi výhodné.

Medzi najobľúbenejšie hotely v Užhorode patrí štvorhviezdičkový Praha Accord Hotel. Od centra mesta je vzdialený približne 3 minúty jazdy autom. Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastná TV, elegantná kúpeľňa, TV a písací stôl. Pre hostí sú k dispozícii kúpele so saunou, masáže, bowling. Hotelová reštaurácia ponúka prevažne ukrajinské a české špeciality. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, v cene pobytu sú raňajky. Pobyt so zvieraťom je povolený a taktiež bezplatný. Izbu pre dvoch je možné rezervovať od 37€/noc.

Najlepšie hodnotenie spomedzi všetkých miestnych ubytovacích zariadení má Boutique hotel Primavera, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti hradu. Klimatizované izby sú moderne zariadené, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa. V nej nechýbajú župany, papuče a sušič vlasov. Hostia sa môžu stravovať v hotelovej reštaurácii, kde sú každé ráno podávané kontinentálne raňajky. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte od 43€/noc.

Cathedral_of_the_Exaltation_of_the_Holy_Cross_Uzhhorod_2009

Objednať ubytovanie v Užhorode!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *