Atrakcie a tipy na hotely v Ústí nad Labem

Publikované okt 26, 2013 v kategórii Česko

Atrakcie a tipy na hotely v Ústí nad Labem

Už z názvu mesta vyplýva, Ústí nad Labem sa nachádza na rieke Labe. Patrí medzi najväčšie mestá v Česku, nachádza sa v severozápadnej časti krajiny.

Význam mesta začal prudko rásť v 19. storočí v súvislosti s rozvojom priemyslu. Pozdĺž rieky sa stavali chemické a potravinárske závody. Neskôr pribudla plynáreň a paneláreň. Tieto podniky mali veľmi zlý vplyv na životné prostredie. Nepriaznivý stav sa však neskôr zlepšil, vďaka čomu si mesto vyslúžilo cenu od Európskej komisie.

Aké pamiatky v Ústí nad Labem sa oplatí vidieť?

Veľa historických pamiatok sa bohužiaľ nezachovalo. Dôvodom je 2. svetová vojna, počas ktorej tu americké nálety zničili veľkú časť mesta. Časť historického centra mesta však zostala v pôvodnom stave.

Takto vyzeralo mesto kedysi

Najvýznamnejšou pamiatkou je kostol Nanebovzatia Panny Márie. Bol postavený okolo roku 1318, neskôr zničený a obnovený v 15. storočí. Dnešnú podobu získal v 19. storočí, kedy bol prestavený v novogotickom štýle. V roku 1945 však bol poškodený pri spomínanom bombardovaní mesta. Túto udalosť dodnes pripomína jeho výrazne vychýlená veža.

ZOO je vhodným miestom na výlet

ZOO Ústí nad Labem nájdete na svahu Mariánske skaly, východne od centra mesta. V roku 1908 ju založil ornitológ Heinrich Lumpe (nižšie prikladáme jeho citát). Návštevníci tu môžu obdivovať viac ako 200 rôznych druhov zvierat.

„Ak chceme žiť, musíme robiť opatrenia, aby sme chránili prírodu“.
Heinrich Lumpe, zakladateľ

Ktoré hotely v Ústí nad Labem sú najlepšie?

Na rezerváciu hotelov zvyknem využívať rezervačné systémy. Hlavnými výhodami je cena (väčšinou je dokonca nižšia než priamo na stránkach hotelov) a jednoduchosť. Pri všetkých ubytovacích zariadeniach sú navyše hodnotenia predošlých hostí, ktoré Vám s výberom vhodného ubytovania dokážu veľmi výrazne pomôcť.

Najlepšie hodnotenia spomedzi miestnych hotelov má Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem. 4 hviezdičky, čistý a moderný hotel v centre mesta. Rozsiahle a klimatizované izby sú štýlovo zariadené v príjemných farbách. Súčasťou každej ubytovacej jednotky je veľká kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko. V cene pobytu sú raňajky, počas dňa sa môžete najesť v hotelovej reštaurácii. Izba pre dvoch stojí od 64€/noc.

Hľadáte skôr lacné ubytovanie v Ústí nad Labem? Skúste Penzion u Kováře, nachádzajúci sa 2 km od centra mesta. Pozitívne hodnotenia, príjemný majiteľ, veľké izby. Ich súčasťou je drevený nábytok, chladnička a vlastná kúpeľňa so sprchou. Hostia majú k dispozícii aj spoločnú kuchynku. Penzión má dobré napojenie na verejnú dopravu, vo vzdialenosti 50 metrov sa nachádza autobusová zastávka. Spomínaná ZOO je od penziónu vzdialená približne 5 minút jazdy autom. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie. Za izbu pre troch (dvaja dospelí a dieťa) zaplatíte len 30€/noc.

Ústí_nad_Labem,_Větruše

Objednať ubytovanie v Ústí nad Labem!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *