Stintino na Sardínii sa pýši bielym pieskom a čistým morom

Publikované júl 14, 2014 v kategórii Taliansko

Stintino na Sardínii sa pýši bielym pieskom a čistým morom

Približne 50 km od Alghera na ostrove Sardínia leží mestečko Stintino, ktoré v letnej sezóne žije cestovným ruchom. Vďaka blízkemu letisku sa sem ľahko dostanete na vlastnú päsť a bez cestovky.

Prečo by ste mali dovolenkovať práve v Stintine? Hlavným dôvodom je prímorská poloha a krásne pláže. Tvorí ich biely piesok, more je krištáľovo čisté. Ak hľadáte tipy na ubytovanie, nájdete ich na konci článku.

Ako sa sem dostať?

Ak pricestujete na Sardíniu letecky, s najväčšou pravdepodobnosťou pristanete na letisku v Alghere. Na transfer do Stintina môžete využiť viaceré spôsoby. Zbytočne drahou voľbou je taxík, ďalšou možnosťou môže byť požičanie skútra/auta. Ekonomicky najvýhodnejšie je cestovanie verejnou dopravou, medzi Stintinom a Algherom počas letnej sezóny pravidelne premáva autobusové spojenie, cestovné poriadky nájdete na webe Sardabus.it.

Kde sa kúpať?

Pár kilometrov od mestečka leží jedna z najkrajších pláží na celom ostrove s názvom La Pelosa. Priezračná voda tyrkysovej farby, biely jemný piesok. Z Alghera sa sem ľahko dostanete aj autobusom. Vzhľadom na veľký záujem turistov a relatívne malú veľkosť býva počas letných mesiacov dosť preplnená. Oproti pláži je parkovisko, parkovanie je pomerne drahé. V okolí Stintina nájdete veľa ďalších príjemných pláží.

Presvedčte sa o kráse pláže na videu

Overené ubytovacie zariadenia

Pozitívne hodnotenia má trojhviezdičkový Hotel Cala Reale, obklopený záhradou s vonkajším bazénom, tenisovými kurtami a detským ihriskom. Spomínaná pláž La Pelosa je vo vzdialenosti 3 km od hotela, pobrežie je vzdialené 1 km. Súčasťou areálu je reštaurácia, v ktorej si vychutnáte ostrovné špeciality. V cene pobytu sú raňajky alebo polpenzia, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Moderne zariadené izby majú TV s plochou obrazovkou, vlastnú kúpeľňu, trezor, minibar a extra veľké pohodlné postele. Aktuálne ceny si neváhajte prezrieť po kliknutí na názov hotela.

Lacné ubytovanie v Stintine ponúka zariadenie Calascoglietti. Tichá poloha, príjemní majitelia, vzdialenosť 1 km od pláží. V cene pobytu sú raňajky, vychutnať si ich môžete v záhrade. Predchádzajúci návštevníci mali prevažne pozitívne hodnotenia, neváhajte si ich prečítať po kliknutí na predošlý odkaz. Ubytovaní hostia majú k dispozícii bezplatné parkovisko, nevýhodou je chýbajúce pripojenie na internet. Izby sú jednoducho zariadené, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa.

bilocale_a_stintino_a_due_passi_dal_mare_99088464961218458

Objednať ubytovanie v Stintine!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *