Sozopol

Publikované júl 16, 2013 v kategórii Bulharsko

Sozopol

Bulharské kúpeľné mesto v juhovýchodnej časti krajiny. Trvalý pobyt tu má len niekoľko tisíc obyvateľov, počas leta sa tu však vyskytuje oveľa vyšší počet ľudí. Dôvodom je fakt, že Sozopol je vyhľadávanou turistickou destináciou.

Väčšie pláže v Sozopole sú iba dve. Mestská pláž sa nachádza v blízkosti historického centra mesta, druhá pláž je na predmestí.

Prvé zmienky o meste pochádzajú už zo 7. storočia pred Kristom. Vďaka bohatej histórii sa tu zachovalo množstvo pamiatok. Staré mesto charakterizujú budovy s pozoruhodnou architektúrou, úzke uličky a malé kostoly. Moderná časť mesta nesie názov Charmanite. Tu síce pamiatky z dávnych dôb nenájdete, jej architektúra je však taktiež pastvou pre oči.

Najbližšie letisko sa nachádza v Burgase, je vzdialené približne 45 km. Medzi týmito mestami pravidelne premávajú autobusy, počas leta približne každú polhodinu.

Tip na výlet – 10 km južne od mesta sa nachádza Národný park Strandža. Môžete si tu vychutnať neporušenú prírodu a autentické bulharské dedinky. Je najväčším chráneným územím v Bulharsku.

Zdrojom obživy miestnych obyvateľov bolo kedysi prevažne poľnohospodárstvo a obchod s látkami. Neskôr začali mesto objavovať turisti a množstvo domácich sa počas leta živí cestovným ruchom. V Sozopole a okolí sa nachádzajú stovky apartmánov a hotelov. Rezerváciu je možné uskutočniť cez rezervačný systém.

Veľmi lacné ubytovanie v Sozopole poskytuje Family Hotel Apolonia. 3 hviezdičky, poloha pár desiatok metrov od centra. Najbližšia pláž je vzdialená len 200 metrov. Súčasťou klimatizovaných izieb je balkón a kúpeľňa, niektoré majú aj vlastnú kuchynku. Príjemnú atmosféru dotvára množstvo zelene. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, pozitívne ohlasy. Dvojlôžkovú izbu s výhľadom na more je možné rezervovať už od neuveriteľných 19€.

Takto to vyzerá na pláži v Sozopole

Pozitívne recenzie má aj Hotel More. 3 hviezdičky, poloha niekoľko stoviek metrov od centra mesta. More je vzdialené 300 metrov. Súčasťou klimatizovaných izieb je balkón a vlastná kúpeľňa. Na požiadanie sa dá vybaviť bezplatný transfer z autobusovej stanice, za poplatok aj z letiska. Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastný balkón a kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie. Dvojlôžková izba stojí už od 40€, cena suity pre štyroch je 60€/noc. Raňajky sú spoplatnené sumou 3€.

Ak ste sa už niekedy ubytovali v Sozopole, neváhajte sa o svoje dojmy podeliť nižšie v komentároch.

563633_sea_1

Objednať ubytovanie v Sozopole!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *