Dovolenková obec Soline na ostrove Dugi otok

Publikované júl 4, 2014 v kategórii Chorvátsko

Dovolenková obec Soline na ostrove Dugi otok

Na území Chorvátska sa nachádza viacero miest s názvom Soline. Tento článok sa týka poľnohospodárskej a prímorskej dedinky v severozápadnej časti ostrova Dugi otok, v blízkosti letoviska Božava.

Okrem poľnohospodárstva sa miestni obyvatelia živia aj rybolovom, postupne sa rozvíja cestovný ruch. Dovolenkárom poskytujú napríklad apartmány na prenájom, nižšie ponúkame dva tipy na overené ubytovanie.

Miestne atrakcie

Do Chorvátska sa pochopiteľne necestuje kvôli pamiatkam, väčšina dovolenkárov si ich však počas pobytu rada prezrie. Najvýznamnejšou sakrálnou pamätihodnosťou v Soline je kostol svätého Jakuba z 15. storočia. Na priečelí sa týči antická biela veža, na ktorú boli v roku 1923 umiestnené dva zvony. V blízkosti kostola je cintorín.

Pár záberov zo Soline

Kde sa kúpať?

Obľúbené pláže v Soline nesú názvy Solišćica a Sakarun. Práve druhá menovaná má vynikajúcu povesť a podľa mnohých názorov patrí medzi najkrajšie pláže v širokom okolí. Nájdete ju v južnej časti obce, je dlhá približne 400 metrov. Tvoria ju kamienky, dno je piesočnaté. Nachádza sa tu aj plážový bar a pekáreň.

Poradíme s ubytovaním

Väčšina ubytovacích zariadení (vrátane niekoľkých hotelov) sa nachádza v blízkej Božave. Odporúčame však cez rezervačné systémy prezrieť kompletnú ponuku ubytovania na ostrove Dugi otok a vybrať si podľa svojich predstáv. Spomedzi cenovo výhodnejších zariadení v Božave vyberáme trojhviezdičkové Apartments Olivera. Nachádzajú sa v centre obce, približne 50 metrov od pobrežia. V blízkom okolí sú reštaurácie, obchod s potravinami a posilňovňa. Spomínaná pláž Sakarun je vo vzdialenosti 5 km, počas letnej sezóny sem každú polhodinu premáva kyvadlová doprava. K dispozícii je bezplatné verejné parkovisko, nevýhodou je chýbajúce pripojenie na internet. Po kliknutí na názov apartmánov si môžete prezrieť recenzie od predošlých návštevníkov. Priestranné apartmány sú klimatizované a dobre vybavené. Ich súčasťou je terasa s výhľadom na more, plne vybavená kuchynka a kúpeľňa s vaňou. V obývačke je TV s plochou obrazovkou. Všetky ubytovacie jednotky majú jednu alebo dve spálne.

SONY DSC

Objednať ubytovanie v Soline!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *