Tipy na hotely v Snine

Publikované okt 12, 2013 v kategórii Slovensko

Tipy na hotely v Snine

Snina je mesto na východe Slovenska, nachádzajúce sa v blízkosti hraníc s Ukrajinou. Obklopujú ju viaceré pohoria, pretekajú ňou rieky Pčolinka a Cirocha.

Sninský okres patrí medzi oblasti s najvyššou mierou nezamestnanosti v rámci celého Slovenska. Nachádza tu však prírodné bohatstvo, mesto je vstupnou bránou do Chránenej krajinnej oblasti Vihorlat. Tá je súčasťou rozsiahlej rezervácie Východné Karpaty, ktorá je zapísaná v zozname UNESCO.

Čo sa oplatí vidieť v Snine?

V meste sa nenachádzajú žiadne historické pamiatky s veľkým významom, navštíviť však môžete rôzne náboženské pamätihodnosti, napríklad Kaplnku Sedembolestnej Panny Márie a židovský cintorín.

Mestská slávnosť v Snine

V Snine sa oplatí skôr vyraziť do prírody, mesto obklopuje Laborecká vrchovina, Bukovské vrchy a Vihorlatské vrchy.

Sninské rybníky

Počas letnej sezóny je v prevádzke unikátne biokúpalisko, fungujúce na technológii samočistenia vody rastlinami a riasami. Nájdete ho na okraji mesta, zhruba 3 km od centra. Kúpalisko sa nachádza v príjemnej prírodnej oblasti, obklopujú ho hory a cyklotrasy. V areáli sú ihriská pre športové aktivity a stánky s občerstvením.

Sninský kameň

Pár kilometrov od centra mesta sa nachádza vrch Sninský kameň, ktorý patrí pod celok Vihorlatské vrchy. Je dominantou Sniny, od roku 1982 je chránený ako národná pamiatka. Týči sa nad jazerom Morské oko.

Kde sa ubytovať?

Snina nemá rozvinutý cestovný ruch, návštevníkov moc nepriťahuje. Z tohto dôvodu sa tu nenachádza veľa ubytovacích zariadení. Online rezervačné systémy vo svojej databáze momentálne evidujú iba jeden hotel v Snine, ktorý je možné rýchlo a ľahko rezervovať.

Nazýva sa Hotel Kamei. Má 3 hviezdičky a nachádza sa v spomínanej oblasti Sninských rybníkov. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa a TV. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie. V areáli sa nachádza reštaurácia s terasou. Lákadlom pre návštevníkov je sauna, krytý hotelový bazén a tenisové kurty. Nocľah pre dvoch stojí od 47€/noc.

Kalendár-2010-059

Objednať ubytovanie v Snine!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *