Lyžovačka a letné aktivity v Radstadte

Publikované aug 15, 2015 v kategórii Rakúsko

Lyžovačka a letné aktivity v Radstadte

Rakúsky Radstadt sa nachádza v spolkovej krajine Salzbursko, leží 19 km od Schladmingu. Vyslúžil si prezývku „staré mesto v horách“ – dôvodom je fakt, že sa tu už dávno začal rozvíjať cestovný ruch.

Veľmi obľúbenou destináciou je najmä v zimnom období, lákadlom sú okolité lyžiarske strediská. V letnom období si môžete prezrieť pamätihodnosti, ísť na horskú túru a športovať.

Kde sa lyžovať?

Radstadt sa nachádza v srdci najväčšej rakúskej lyžiarskej oblasti Ski Amadé. Zahŕňa množstvo stredísk, na jeden skipas môžete využívať stovky kilometrov zjazdoviek. Hneď nad obcou je 20 širokých zjazdoviek s ľahkou a stredne ťažkou obtiažnosťou – ideálne pre rodiny s deťmi. Výhodou je poloha chránená pred vetrom a moderné lanovky.

V blízkom a širšom okolí môžete navštíviť množstvo ďalších kvalitných stredísk. Bezplatné skibusy premávajú napríklad do areálov v obciach Flachau, Obertauern, Reiteralm a Zauchensee.

Stredisko Radstadtu je prepojené so zjazdovkami susedného Altenmarktu, ich celková dĺžka je 17 km. Svahy ležia v nadmorskej výške od 855 do 1571 metrov nad morom. Sánkari môžu využiť 4 km dlhú dráhu (čiastočne osvetlená), na bežkárov tu čakajú najlepšie trate v celej oblasti.

Tipy na letné aktivity

Poloha uprostred hôr je ideálna na turistiku, počas ktorej sa môžete občerstviť v salašoch a horských chatách – v okolí je ich 120. V obci sa každoročne v máji začína i končí cyklistický maratón Amadé. Priaznivci golfu sa môžu tešiť na 18-jamkové ihrisko.

Kvalitná lyžovačka

Pri prechádzke obcou sa môžete presvedčiť o čiastočnom zachovaní krásneho pôvodného stredovekého vzhľadu, stopy staršieho osídlenia môžete vidieť v miestnom vlastivednom múzeu. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí farný kostol, gotický stĺp Schusterturn, hrad Lerchen z roku 1298 a historické jadro so zbytkami hradieb.

Najlepšie ubytovanie

Férové ceny a skvelé ohlasy má penzión a farma Bleiwanghof. Krásne a čisté prírodné prostredie, poloha 5 minút chôdze od centra a 15 minút jazdy od lyžiarskych stredísk. V okolí sú okrem golfového ihriska i kúpele. Priamo v penzióne je k dispozícii parný kúpeľ, sauna a infračervená kabína. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, ktoré pozostávajú z čerstvých domácich produktov. Je možné objednať i rannú donášku čerstvo upečeného chleba. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie i parkovanie. Klasicky zariadené izby majú vlastný balkón, kúrenie, TV a kúpeľňu so sušičom vlasov. Odporúčam prezrieť ceny a fotky – zobrazíte ich kliknutím na názov penziónu.

Výbornou voľbou je aj penzión Haus Anni. Predošlí slovenskí návštevníci chvália výdatné raňajky (v cene pobytu), čistotu, prekrásne okolie a sauny (bezplatný vstup). Všetky recenzie zobrazíte kliknutím na názov penziónu. V bezprostrednom okolí je autobusová zastávka a bežkárske trasy. Do strediska Radstadt/Altenmarkt sa dostanete za 5 minút jazdy. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, parkovanie je taktiež zdarma. Súčasťou všetkých izieb je kúrenie, kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Niektoré majú i balkón.

rossbrand-radstadt---cross-1086671-m

Objednať ubytovanie v Radstadte!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *