Prímorský Punat na ostrove Krk

Publikované dec 19, 2013 v kategórii Chorvátsko

Prímorský Punat na ostrove Krk

Prístavný Punat sa rozprestiera na juhozápadnom pobreží ostrova Krk, medzi širokými zátokami Puntarska draga a Košljunska draga. Svoj názov dostalo mesto podľa mostu, ktorý ho kedysi spájal s protiľahlým ostrovom Prniba.

Zdrojom obživy miestnych obyvateľov je poľnohospodárstvo (v poslednej dobe sa tu pestujú olivovníky) a rybolov. Niektorí poskytujú služby v oblasti cestovného ruchu – prenajímajú napríklad dovolenkárom apartmány.

Turistické atrakcie – pláže a pamiatky

Najväčším lákadlom pre návštevníkov sú samozrejme výborné podmienky na kúpanie v Jadranskom mori. O kvalitách miestnych pláží svedčí fakt, že niektoré z nich sú pravidelne oceňované modrou vlajkou – napr. pláž naturistického kempu Konobe a pláž Punta Debij, ktorú nájdete v juhozápadnej časti Punatskej zátoky. Podľa niektorých návštevníkov mesta sa oplatí prenajať čln a navštíviť malé zátoky smerom na obec Stara Baška.

Krátke video z Punatu

Okrem pláží tu môžete obdivovať aj niektoré pamätihodnosti, najmä sakrálne pamiatky. V blízkosti sa nachádza malý zalesnený ostrovček Košljun, kde stojí známy františkánsky kláštor. Počas významných sviatkov sa tu aj v dnešnej dobe slúžia bohoslužby v cirkevnoslovanskom jazyku.

Tipy na ubytovanie

Apartmány a hotely v Punate si môžete rezervovať klasicky cez rezervačný systém. Spomedzi apartmánov má vynikajúce hodnotenia trojhviezdičkové zariadenie Apartments Monika. Priateľskí majitelia, výhodná poloha (100 metrov od mora, priamy výhľad), okolité prírodné prostredie a kvalitné vybavenie apartmánov. Všetky sú klimatizované, ich súčasťou je terasa, kuchyňa s jedálenským kútom a kúpeľňa (niektoré ubytovacie jednotky ich majú dokonca dve). Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie na súkromnom parkovisku. Zariadenie obklopuje záhrada, v ktorej je možné grilovať. Centrum Punatu je v pešej dostupnosti, podobne aj prístav a pláž. Ceny sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

Preferujete ubytovanie v hoteloch? Skúste štvorhviezdičkový Hotel Kanajt. Je vzdialený len pár desiatok metrov od mora, obklopuje ho zelený park a čarovné olivové háje. Všetky izby sú klimatizované, ich súčasťou je patio s výhľadom na more a záhradu. Nechýba ani vlastná kúpeľňa a TV. Hotelová reštaurácia pripravuje tradičné regionálne špeciality (hlavne z rýb). Bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie na hotelovom parkovisku, v cene pobytu sú aj raňajky. Aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť po kliknutí na názov hotela (odkaz vyššie).

2495855

Objednať ubytovanie v Punate!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *