Tipy na ubytovanie v Opave

Publikované sep 23, 2013 v kategórii Česko

Tipy na ubytovanie v Opave

Opava sa nachádza na severozápade Česka, v blízkosti hraníc s Poľskom. Už od 19. storočia bola priemyselným mestom. Vznikali tu textilné podniky, pivovar, cukrovary. Sídli tu Sliezska univerzita.

Veľká časť mesta bola zničená počas druhej svetovej vojny. Väčšia českých miest zaznamenala po vojne prudký rast počtu obyvateľstva, Opavy sa to však netýka.

Zaujímavé pamiatky v Opave

Opava nepatrí medzi mestá, ktoré sú hojne vyhľadávané medzi turistami. Nenachádza sa tu žiadna významná atrakcia, ktorá by bola magnetom pre návštevníkov. Napriek tomu sa tu nachádza niekoľko historických a kultúrnych pamätihodností.

Sprievodca Opavou

V roku 1814 bolo založené Sliezske zemské múzeum, ktoré je najstarším múzeom na území Česka. Obdivovať tu môžete aj rôzne sakrálne pamiatky v gotickom štýle, napríklad mohutnú konkatedrálu Nanebovzatia Panny Márie.

Tipy na ubytovanie

Ak sem plánujete zavítať a zdržať sa aspoň na jednu noc, s najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať ubytovanie. Tento „problém“ sa dá ľahko vyriešiť prostredníctvom rezervačných systémov, ktoré majú v ponuke niekoľko hotelov a penziónov v Opave. Tie sa dajú jednoducho a pohodlne rezervovať niekoľkými kliknutiami.

Spomedzi miestnych zariadení majú najlepšie hodnotenia Apartmány Kramer. Nájdete ich v pešej zóne historického centra mesta, 50 metrov od mestského parku. Vďaka tejto výbornej polohe sú rôzne pamiatky a turistické atrakcie v pohodlnej pešej dostupnosti. Všetky apartmány sú odhlučnené, ich súčasťou je plne vybavená kuchynka, TV a vlastná kúpeľňa. V cene pobytu sú raňajky, ktoré sa podávajú v Café Kramer (150 metrov od apartmánov). Výhodou je aj dobré napojenie na verejnú dopravu, v blízkosti je autobusová a vlaková stanica. V celom areáli je bezplatné káblové pripojenie na internet, ubytovaní hostia môžu na súkromnom hotelovom parkovisku parkovať bezplatne. Noc v dvojlôžkovom štúdiu stojí od 50€/noc.

Lacné ubytovanie v Opave ponúkajú trojhviezdičkové Apartmány Studio 58. Výhodná poloha v centre mesta. Súčasťou klimatizovaných apartmánov je plne vybavená kuchynka, TV a kúpeľňa so sprchovým kútom alebo vaňou.  Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie v okolí. Štúdio pre dvoch je možné rezervovať už od 29€/noc.

Opava,_SOR_B_10,5

Objednať ubytovanie v Opave!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *