Atraktívne vysokohorské prostredie v Kościelisku

Publikované okt 1, 2014 v kategórii Poľsko

Atraktívne vysokohorské prostredie v Kościelisku

V blízkosti známeho mesta Zakopané a hraníc so Slovenskom leží poľská obec Kościelisko. Je známa svojou krásnou vysokohorskou prírodou a ideálnym podmienkam na rôzne športy (hlavne zimné).

Zaujímavosťou je, že sa tu (doteraz) narodilo 38 poľských olympionikov. Je známym centrom biatlonu a každoročne sa tu konajú rôzne súťaže. V lete je ideálnym miestom na pešiu turistiku a cykloturistiku.

Atrakcie v okolí

V okolí obce je veľmi veľa turistických atrakcií. Medzi tie najvýznamnejšie patria blízke lyžiarske strediská. V Kościelisku si môžete užiť pokojný pobyt v prírode, avšak stačí prejsť len pár kilometrov a budete v Zakopanom na ulici Krupówki, ktorá je asi najrušnejším miestom v širokom okolí.

Pár záberov z doliny

Stačí niekoľko minút chôdze a budete pri vstupe do Tatranského národného parku. Mnohí turisti si nenechajú ujsť romantickú prechádzku dvoma najväčšími dolinami – nesú názvy Kościeliska a Chocholowska. Prvá menovaná je oproti ostatným výnimočná tým, že tu môžete obdivovať voľne prístupné jaskyne. Nechýbajú ani strmé skalné steny, potoky a čarovné výhľady.

Overené a spoľahlivé ubytovanie

V Kościelisku zvyknú dovolenkovať aj Slováci. Ponúkame Vám dva tipy na zariadenia, s ktorými mali návštevníci zo Slovenska pozitívne skúsenosti. Prvým je trojhviezdičková Kościelisko Residence, ktorá ponúka apartmánové ubytovanie. Prechádzajúci návštevníci boli spokojní s možnosťou skoršieho príchodu a neskoršieho odchodu z hotela, čistotou zariadenia a férovými cenami. Odporúčam kliknúť na názov rezidencie a utvoriť si názor prečítaním všetkých recenzií. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Všetky ubytovacie jednotky sú priestranné a elegantne zariadené, architektúra sa vyznačuje typickými goralskými prvkami. Nechýba ani balkón, TV s plochou obrazovkou, vlastná kúpeľňa a kuchynka s jedálenským kútom.

Vynikajúce hodnotenia má aj rekreačný dom Dom Wypoczynkowy Aga, sídliaci v štýlovej drevenici. Ubytovaní hostia majú k dispozícii terasu s grilom a stolný tenis. Najbližší lyžiarsky vlek je vo vzdialenosti 400 metrov, v blízkosti je aj lyžiarske stredisko Szymaszkowa (1 km). Raňajky sú spoplatnené, Wi-Fi a parkovanie sú dostupné zdarma. Ceny ubytovania sú veľmi nízke, prezrieť si ich môžete po kliknutí na názov domu. Všetky ubytovacie jednotky majú vlastnú kúpeľňu, výhľad na hory, TV, kúrenie a rýchlovarnú kanvicu.

koscielisko_kosciol

Objednať ubytovanie v Kościelisku!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *