Neusiedl am See – najväčším lákadlom je Neziderské jazero

Publikované okt 8, 2013 v kategórii Rakúsko

Neusiedl am See – najväčším lákadlom je Neziderské jazero

Rakúske mestečko Neusiedl am See sa nachádza vo východnej časti krajiny. V blízkosti sa nachádzajú hranice so Slovenskom a Maďarskom.

Neusiedl am See zvykne navštevovať množstvo turistov, dokonca aj zo spomínaných okolitých krajín. Dôvodov je veľa. Napríklad pláž, kúpanie, vodné športy a prímorská atmosféra. Žiadne more sa tu však pochopiteľne nenachádza. Mesto leží na okraji Neziderského jazera.

Kúpanie v Neziderskom jazere

Keby neexistoval Balaton, Neziderské jazero by bolo jediným stepným jazerom v Európe. Je mierne slané a veľmi rozsiahle, zasahuje dokonca aj do susedného Maďarska. Podmienky na kúpanie sú počas letnej sezóny ideálne. Od roku 2001 je súčasťou zoznamu UNESCO.

Vodné športy na Neziderskom jazere

Pláž v Neusiedl am See je dlhá 500 metrov. Je čistá a príjemná, poctivo udržiavaná. Voda je plytká, vstup do jazera pozvoľný. Maximálna hĺbka dosahuje takmer 2 metre. Vhodné pre rodiny s deťmi.

Jazero a jeho okolie je vhodné na športovanie. Okrem klasických vodných športov si môžete vychutnať blízke cyklotrasy, alebo si zahrať golf.

Hotely a penzióny v Neusiedl am See

Pokiaľ sa tu plánujete zdržať, budete potrebovať ubytovanie. Miestne ubytovacie zariadenia si môžete vyhľadať a rezervovať cez rezervačný systém. Miestne hotely sú však väčšinou pomerne drahé a ich hodnotenia nie sú príliš pozitívne.

Tip na výlet – vo vzdialenosti niekoľkých kilometrov sa nachádza obec Parndorf. Nachádza sa tu známe nákupné centrum s názvom Designer Outlet Parndorf, v ktorom sa nachádza množstvo známych obchodov.

Štvorhviezdičkový Hotel Wende má spomedzi miestnych hotelov najpozitívnejšie recenzie od hostí. Cena za nocľah je však vysoká, dvojlôžková izba stojí od 166€/noc. V cene pobytu je polpenzia. Hotel je vzdialený od jazera a pláže len niekoľko stoviek metrov, do mesta sa dostanete za 10 minút chôdze. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie.

Nájsť lacné ubytovanie v Neusiedl am See môže byť náročné. Ak nemáte vysoké nároky, môžete sa ubytovať v miestnych kempoch. Vhodnou alternatívou je aj ubytovanie v iných blízkych mestečkách. V okolí Neziderského jazera sa nachádzajú dokopy stovky rôznych možností ubytovania.

Ďalšie tipy na ubytovacie zariadenia v okolí

Kvalitný nocľah za rozumnú cenu nájdete napríklad v Mörbisch am See, ktoré je od Neusiedl am See vzdialené zhruba 30 km. Pozitívnymi hodnoteniami sa môže pochváliť napríklad Pension Haus Martin. Od brehov jazera je vzdialený len necelý kilometer, vidieť ho môžete z balkónov izieb. Ich súčasťou je aj vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Hostia si pochvaľujú chutné raňajky z regionálnych surovín (v cene pobytu). Ak máte radi víno, nenechajte si ujsť príležitosť navštíviť vínnu pivnicu, ktorá sa nachádza priamo v areáli penziónu. V cene pobytu je karta Neusiedler See, ktorá Vás oprávňuje napríklad k bezplatnej návšteve miestnych múzeí a verejných pláží. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte už od 59€/noc.

Ak ste sa už niekedy ubytovali v blízkosti Neziderského jazera, neváhajte sa o svoje skúsenosti podeliť v komentároch nižšie.

neusiedl_neusiedler_see_sommer_mole_west_sonnenuntergang

Objednať ubytovanie v Neusiedl am See!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobrý deň poprosím potrebujem ubytovanie pre 13 dospelých ľudí na termín od 5.7. do 7.7. teda 2 noci pri jazere Neusieder v Rakusku.
    Viete nám poradiť ubytko v penzione s dobrou cenou?
    Máme aj pamého psa. Prípadne v blízkosti jazera alebo inej blízkej dedinke.Najlepšie s možnosťou kuchynky kde sa dá aj variť. Nie je podmienkou.
    Rybanová Nitra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *