Atrakcie nemeckého Konstanzu (Kostnica)

Publikované jún 22, 2015 v kategórii Nemecko

Atrakcie nemeckého Konstanzu (Kostnica)

Najväčšie mesto na brehoch Bodamského jazera je nemecké mesto Konstanz, po slovensky nazývané aj Kostnica. Leží neďaleko hraníc so Švajčiarskom, preteká ním rieka Rýn, v blízkosti sa týčia hory.

Okrem prírodných krás láka aj na historické pamiatky, má zachovalé centrum a krásne vyzdobenú katedrálu. Pre mnohých je Kostnica známa ako miesto upálenia Jána Husa v roku 1415.

Aktivity na jazere

V letnom období sa priezračná voda v Bodamskom jazere zohreje na 26 °C, čím sa stáva vhodné na kúpanie a relaxáciu. Je tretím najväčším európskym jazerom a okrem Nemecka zasahuje aj do územia Rakúska a Švajčiarska. Okolie ponúka množstvo kvalitných cyklotrás a dráh pre korčuliarov.

Kam sa vybrať?

Veľkou atrakciou pre Slovákov a hlavne Čechov sú objekty súvisiace so spomínaným Jánom Husom. Na mieste, kde bol údajne upálený, sa nachádza tzv. Husov kameň. Za 15 minút chôdze sa dostanete do historického centra na južnom brehu Rýna, ktoré od stredovekých čias svoju podobu takmer nezmenilo. Okrem iného sa tu nachádza aj Husov dom, ktorý dnes slúži ako múzeum.  Na nábreží dodnes stoja stredoveké veže Rheintorturm a Pulverturm. Kedysi boli súčasťou mestských hradieb.

Novodobým symbolom mesta je socha Impéria z roku 1993 na východnej strane. Predstavuje kurtizánu, ktorá drží za ruku nahého cisára a pápeža.

Počas svojej návštevy by ste určite nemali vynechať Chrám Matky Božej na námestí Münsterplatz. Je zmesov rôznych slohov a počas histórie bol viackrát prestavaný. V dobe kostnického koncilu tu Hus obhajoval svoje učenie. Pri vchode je vyznačené miesto, kde si údajne vypočul svoj ortieľ.

Kde sa ubytovať?

Pripravili sme tipy na dva cenovo výhodné trojhviezdičkové hotely s pozitívnymi ohlasmi od predošlých slovenských návštevníkov. Prvým je Gästehaus Centro s priamym výhľadom na jazero, situovaný priamo oproti vlakovej stanici. V cene pobytu sú raňajky. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, nevýhodou je však spoplatnené parkovisko. Pekne zariadené izby majú kúpeľňu so sušičom vlasov a TV s plochou obrazovkou. Aktuálne ceny a recenzie predchádzajúcich hostí zobrazíte kliknutím na názov zariadenia.

Pár pekných záberov

Hotel Waldhaus Jakob má príjemnú polohu v obklopení lesov a ponúka krásny výhľad na jazero. Do historického centra mesta sa dostanete autobusom za 10 minút. Ak sa ubytujete aspoň na 2 noci, verejnú dopravu máte zdarma. Raňajky sú zahrnuté v cene pobytu, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Súčasťou izieb je kúrenie, kúpeľňa a TV. Odporúčam prezrieť fotky a možnosti rezervácie po kliknutí na názov hotela (odkaz vyššie).

konstanz-773740-m

Objednať ubytovanie v Kostnici!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *