Svetoznáme kúpeľné mesto Karlovy Vary

Publikované sep 17, 2013 v kategórii Česko

Svetoznáme kúpeľné mesto Karlovy Vary

Kúpeľné mesto so svetovým významom. Karlovy Vary sa nachádzajú v severozápadnej časti Česka. Za rekreáciou a pamiatkami sem cestujú turisti z celého sveta.

Na území údajných prameňov v roku 1350 založil v roku 1350 cisár Karel IV. kúpele s názvom Horké Lázně. Názov bol neskôr zmenený do dnešnej podoby Karlovy Vary.

Kúpele v Karlových Varoch

Kúpele sa nachádzajú na sútoku riek Teplá a Ohře. Využívajú podzemné minerálne vody s liečivými účinkami, ktoré vznikajú v hĺbke približne 2 km. Vyhľadávajú ich najmä pacienti s ochoreniami pečene a žalúdka.

Na území je až 79 minerálnych prameňov. Sú najväčším prírodným bohatstvom mesta, ktoré ich preto dôkladne chráni. V minulosti mu však spôsobovali vrásky na čele, keďže niektoré pramene takmer vyschli. Dôvodom bola neodborná ťažba uhlia v blízkosti.

Pamiatky a turistické atrakcie

Karlovy Vary sú známe aj ako stredisko potravinárskeho a sklárskeho priemyslu. Návštevníci tu môžu obdivovať Sklárske múzeum Moser, ktoré spravuje miestny podnik.

Veľkým lákadlom sú aj miestne historické pamiatky, pochádzajúce prevažne z 18. a 19. storočia. Najvýznamnejšou je barokový kostol sv. Márie Magdalény, ktorý bol postavený v roku 1737.

Výborné video o Karlových Varoch

Vedeli ste, že od roku 1807 sa tu vyrába slávny bylinný likér Becherovka? V sídle bývalej továrne je možné navštíviť Jan Becher Muzeum. Počas prehliadky je možné vidieť napríklad staré fľaše, etikety a sudy v ktorých Becherovka zrela.

Tipy na ubytovanie

Čo sa týka ubytovania v Karlových Varoch, vybrať si môžete spomedzi veľkého množstva ubytovacích zariadení. Pobyt v nich sa dá rezervovať cez rezervačný systém.

Veľmi výhodné ubytovanie ponúka trojhviezdičkový Penzion Valkoun, ktorý zároveň patrí medzi najlepšie hodnotené zariadenia v meste. Hostia chvália najmä snaživý personál, čistotu, chutné raňajky a výhodnú polohu. Penzión sa nachádza v tichej časti mesta, avšak v blízkosti k centru. Priestranné izby pôsobia veľmi príjemne, sú vybavené elegantným nábytkom a štýlovou kúpeľňou. Hostia sa môžu ubytovať aj v apartmánoch, kde nechýba plne vybavená kuchynka. Penzión má dobré napojenie na verejnú dopravu, v blízkosti sa nachádza autobusová zastávka. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, raňajky sú spoplatnené sumou 5€ (pre dvoch). Nocľah pre dve osoby je možné rezervovať už od 47€, čo je skutočne veľmi výhodná ponuka.

Výbornou voľbou je aj trojhviezdičkový Penzion 33. Nachádza sa v tichej časti, 5 minút chôdze od historického centra. Pozitívne ohlasy hostí, férové ceny. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa, apartmány majú aj vlastnú kuchynku. Pri penzióne sa nachádza autobusová zastávka. Hlavná vlaková stanica je vzdialená 2 km, letisko je vo vzdialenosti 5 km. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, spoplatnené parkovanie. Raňajky sú v cene pobytu. Dvojlôžkovú izbu je možné rezervovať od 61€, izba pre štyroch stojí od 95€/noc.

Na záver

Ceny uvedené v článku sú iba orientačné, menia sa v závislosti od sezóny a obsadenosti zariadení. Odporúčame uskutočniť rezerváciu dostatočne vopred, najmä ak sa sem chystáte počas leta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Karlových Varoch!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *