Pamiatky a ubytovanie v starobylom Avignone

Publikované máj 1, 2014 v kategórii Francúzsko

Pamiatky a ubytovanie v starobylom Avignone

Starobylý Avignon na juhu Francúzska hral dôležitú úlohu v dejinách stredovekej Európy. Do učebníc dejepisu sa „prebojoval“ vďaka obdobiu od roku 1309 do 1378, ktoré poznáme pod názvom Avignonské zajatie pápežov.

V týchto rokoch totiž pápeži sídlili namiesto Ríma práve v Avignone. Vďaka tomu sa zachoval napríklad krásny Pápežský palác. Do kroniky mesta sa výrazne zapísal aj rok 1721, kedy ho postihla morová epidémia a zabila okolo 75% obyvateľov.

Pápežský palác

Najvýznamnejšou pamiatkou mesta a obrovským lákadlom pre turistov je Palais des Papes. Tento najväčší gotický palác na svete pochopiteľne nesmie chýbať ani na zozname UNESCO. Rozsiahly palácový komplex bol postavený počas 14. storočia a slúžil ako sídlo pápežov. V 18. storočí slúžil ako väznica, neskôr ako ubytovňa. Od 20. storočia je otvorený pre verejnosť. Palác sa rozdeľuje na dve časti. Prvou je Starý palác v skromnejšou štýle, ktorý nechal postaviť Benedikt XII. v rokoch 1334 až 1342. Druhou je veľkolepý Nový palác, postavený za Klementa VI. v rokoch 1342 až 1370.

Palác na videu

Čo sa ešte oplatí vidieť?

Na zozname UNESCO je aj historické centrum a románska katedrála Panny Márie, ktorú nájdete hneď vedľa paláca. Neskôr prešla gotickými prestavbami a barokovými úpravami interiéru, v ktorom je umiestnená aj gotická hrobka pápeža Jána XXII. Pozornosť však púta najmä špička veže katedrály, na ktorej je umiestnená pozlátená soška Madonny. V 12. storočí bola postavená ďalšia významná atrakcia – Avignonský most.

Ubytovanie za výhodné ceny

Blízko stanice TGV rýchlovlakov a len 10 minút od centra Avignonu nájdete hotel Adagio Access Avignon (Ex Citéa) s apartmánovými ubytovacími jednotkami. Raňajky sú spoplatnené, samozrejmosťou je však bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Recenzie predchádzajúcich hostí si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie. Štúdiá aj apartmány sú klimatizované, samozrejmou súčasťou je kúpeľňa, plne vybavená kuchynka a TV.

15 minút chôdze od Pápežského paláca je situovaný dvojhviezdičkový Au Saint Roch – Hôtel et Jardin s výhodnými cenami ubytovania. Nachádza sa v tichej časti mesta v štýlovej historickej budove, ktorú obklopuje príjemná záhrada. Hotelové parkovisko je spoplatnené, v blízkosti sa však dá zaparkovať aj bezplatne. Wi-Fi pripojenie na internet je tiež zdarma. Súčasťou útulných klimatizovaných izieb je kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom a TV. Recenzie predošlých hostí a aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť kliknutím na odkaz vyššie.

jesus-in-avignon-4-1114905-m

Objednať ubytovanie v Avignone!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *