Tipy na ubytovanie pri letisku vo Viedni

Publikované jún 17, 2014 v kategórii Tipy na ubytovanie pri letiskách

Tipy na ubytovanie pri letisku vo Viedni

Z nášho najväčšieho letiska v Bratislave sa nelieta do dostatočného množstva destinácii. Práve z tohto dôvodu sú mnohí ľudia nútení využívať väčšie letiská so širšou ponukou v okolitých krajinách.

Mnoho cestujúcich volí odlet z viedenského letiska. Leží pri mestečku Schwechat, veľkou výhodou je poloha 60 km od Bratislavy. Nižšie ponúkame tipy na overený nocľah pri letisku.

Pár slov o letisku

Letisko Viedeň-Schwechat je situované 18 km od Viedne a patrí medzi najväčšie letiská v Európe (podľa objemu prepravených pasažierov). Vzniklo v roku 1938 (pôvodne bolo vojenským letiskom), dnes sú tu prevádzkované tri terminály – dva hlavné a jeden dočasný pre nízkonákladovky. Z Bratislavy sa sem môžete dostať pravidelnými autobusovými linkami (zhruba každú hodinu), ekonomicky menej výhodnou voľbou je taxík.

Dva overené hotely

Trojhviezdičkový Arion Airport Hotel leží približne 5 km od letiska a dokáže kedykoľvek zabezpečiť kyvadlovú dopravu (jazda trvá 7 minút). V celom areáli je bezplatné pripojenie na internet, samozrejmosťou je i súkromné parkovisko. Každé ráno sa od 5:00 do 10:00 podávajú raňajky (spoplatnené). Predchádzajúci hostia chvália okrem výhodnej polohy i čistotu, príjemné okolie a milý personál. Všetky recenzie si spolu s aktuálnymi cenami neváhajte prezrieť po kliknutí na názov hotela. Štýlovo zariadené izby majú vlastnú kúpeľňu, TV s plochou obrazovkou a trezor.

Vzlietnutie zo Schwechatu

Dobrou voľbou je i štvorhviezdičkový Das Reinisch – Vienna Airport Hotel, ktorý taktiež samozrejme poskytuje kyvadlovú dopravu medzi hotelom a letiskom. Jeho súčasťou je posilňovňa, sauna, reštaurácia s rakúskymi špecialitami, biznis bar a požičovňa elektrických bicyklov. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet i parkovanie. Predošlí návštevníci vo svojich hodnoteniach spomínajú moderné vybavenie, čistotu a snaživý personál. Priestranné izby majú ventilátor, kúrenie, kúpeľňu s vaňou a županmi, TV s plochou obrazovkou a rýchlovarnú kanvicu. Počas svojho pobytu môžete zadarmo využívať minibar.

Hotel priamo pri príletovej hale

Oproti príletovej hale nájdete štvorhviezdičkový NH Vienna Airport. Jeho súčasťou je okrem iného i kúpeľný areál, v ktorom môžete využívať posilňovňu, saunu a parný kúpeľ. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, parkovanie a raňajky sú spoplatnené. Profesionálny personál, čistota, kvalitné vybavenie, výborná strava – odporúčam kliknúť na názov hotela a prečítať si všetky recenzie (veľa hodnotení je od slovenských hostí). Elegantné izby sú vybavené kúpeľňou s vaňou, nechýba ani trezor a TV.

41083662

Objednať ubytovanie pri letisku Viedeň!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *