Dovolenka pri jazere Wörthersee

Publikované nov 16, 2013 v kategórii Rakúsko

Dovolenka pri jazere Wörthersee

Rakúska spolková krajina Korutánsko je mimoriadne bohatá na jazerá, približne by ich tu malo byť až 1270. Najväčším a najteplejším je jazero Wörthersee.

Jazero je situované v krásnej prírodnej oblasti, pochváliť sa môže veľmi čistou vodou a kvalitnými službami. V tomto článku si o ňom porozprávame a pridáme tipy na kvalitné ubytovanie v okolí.

Ideálne miesto na výlet

Počas letných mesiacov má voda v jazere zvyčajne okolo 27 °C, čím sa stáva vyhľadávaným miestom na kúpanie a vodné športy. Návštevníci si tu môžu do sýtosti užiť napríklad vodné lyžovanie.

Zážitok z výletu (alebo dovolenky) určite nepokazia služby. Región je známy službami na vysokej úrovni, ktoré sa snaží neustále zdokonaľovať. Najlepšie miestne ubytovacie zariadenia spoznáte podľa prestížneho označenia „Prémium Qualität“.

Zľavy s Wörthersee Card

Rôzne zľavy a výhody v regióne umožňuje Wörthersee Card. Dá sa kúpiť (pre dospelého stojí zhruba 40€/týždeň), výhodnejšie je však dostať ju zdarma. Je to pomerne jednoduché – stačí sa ubytovať v jednom z 90 hotelov/penziónov, ktoré majú označenie „Prémium Qualität“ spomínané vyššie.

Pár príjemných záberov

Mať túto kartu je skutočne obrovskou výhodou. Držiteľov oprávňuje k bezplatnej návšteve viac ako stovky rôznych turistických cieľov. Môžete sa napríklad zdarma kúpať v pobrežných kúpaliskách, plaviť sa loďou po jazere Ossiacher See a rieke Dráva, navštíviť zoologické záhrady a miestne múzeá. Vďaka karte máte aj 50% zľavu na cestovanie verejnou dopravou. S Wörthersee Card je dovolenka pri jazere omnoho príjemnejšia a jednoduchšia. Viac info na oficiálnom webe woerthersee.com.

Kde sa ubytovať?

V okolí jazera sa nachádzajú stovky ubytovacích zariadení. Najviac ich nájdete v mestečku Velden am Wörther See. Odporúčame vyhľadať zariadenia, kde dostanete k pobytu zdarma Wörthersee Card. Táto informácia zvyčajne na rezervačných systémoch chýba, takisto (z nejakého nepochopiteľného dôvodu) som ju nevedel nájsť ani priamo na stránkach hotelov. Najlepším spôsobom je kontaktovať hotel a priamo sa spýtať.

Tipy na hotely a penzióny

Veľmi dobré hodnotenia má trojhviezdičkový Hotel Garni Frühstückspension Neff vo Veldene. Nachádza sa 2 km od jazera, v blízkosti je autobusová zastávka. Hotel má príjemnú tichú polohu pri lese, obklopuje ho veľká záhrada so slnečnou terasou. Izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou, nechýba ani balkón s výhľadom na jazero a hory. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie, v cene pobytu sú raňajky vo forme bufetových stolov. Dvojlôžková izba stojí od 60€/noc, počas letnej sezóny však rátajte s vyššími cenami.

Tip – prezrite si tipy na ubytovacie zariadenia v blízkom Klagenfurte.

Pozitívne hodnotenia má aj trojhviezdičkový rodinný Pension Pfefferdohle, vzdialený len pár minút chôdze od centra Veldenu a jazera. Penzión je obklopený veľkou záhradou s terasou, v blízkosti sa nachádzajú tenisové kurty. Izby majú vlastnú kúpeľňu a balkón. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, hostia majú k dispozícii súkromné parkovisko zdarma. Každé ráno sa do 11:00 podávajú bohaté bufetové raňajky, ktoré sú v cene pobytu. Hostia dostávajú Wörthersee Card platnú na 7 dní (okrem hlavnej sezóny). Mimo sezóny stojí dvojlôžková izba od 60€/noc.

wrthersee-696445-m

Objednať ubytovanie pri Wörthersee!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *