V ktorých častiach Sicílie sa oplatí ubytovať?

Publikované jan 23, 2015 v kategórii Taliansko

V ktorých častiach Sicílie sa oplatí ubytovať?

Dovolenka na najväčšom ostrove v Stredozemnom mori je pre Slovákov lákavá najmä vďaka priamemu leteckému spojeniu s Bratislavou. V tomto článku poradíme i s výberom ubytovania.

Z Letiska M. R. Štefánika sa lieta do Trapani. Veľká časť dovolenkárov tu zostáva, ostatní sa presunú do iných letovísk na ostrove. Medzi tie zaujímavé patrí napr. Taormina, Cefalù a San Vito lo Capo. Veľmi populárne je i Palermo a Catania. V dnešnom článku sa však budeme venovať hlavne ubytovacím zariadeniam v Trapani.

Ako sa dostať z letiska do Trapani?

Sicília má viacero letísk, slovenskí dovolenkári však najviac využívajú letisko Trapani. Lieta sem Ryanair a spiatočná letenka sa dá zohnať za pár desiatok eur. Leží zhruba 15 km od mesta. Najrýchlejšou možnosťou dopravy do mesta je taxík, je však veľmi predražený. Cesta autobusom trvá približne 45 minút a jednosmerný lístok stojí vyše 2€. Poskytuje ju napríklad spoločnosť AST (Azienda Siciliana Trasporti), zastávka je na pravej strane od východu z letiska. Tento autobus premáva i do ďalších miest (napr. Palermo a Marsala).

HD zábery z ostrova

Tipy na nocľah na ostrove

Len 100 metrov od pláží v Trapani leží zariadenie B&B Drepanum. Vynikajúce ohlasy a férové ceny. V cene pobytu sú zahrnuté sladké talianske raňajky, ktoré pozostávajú napríklad z croissantov a rôznych džemov. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi i parkovanie. Predošlí hostia chvália priateľský personál a výhodnú polohu, niektorým však nevyhovovalo zariadenie kúpeľne. Aj napriek tomu patrí toto zariadenie medzi najvýhodnejšie v pomere ceny a kvality. Odporúčam kliknúť na predošlý odkaz a prečítať si všetky recenzie od predošlých návštevníkov. Súčasťou klimatizovaných izieb je okrem kúpeľne i trezor a TV s plochou obrazovkou.

Veľký výber ubytovacích zariadení nájdete po stránkach rezervačných systémov. Môžete si ich zoradiť podľa ceny a hodnotení od hostí, ktorí sa v daných zariadeniach už predtým ubytovali.

Pozitívnymi ohlasmi sa môže pýšiť i Hotel Porta delle Botteghelle, situovaný priamo v historickom centre. Pláž je vo vzdialenosti 100 metrov, k prístavu sa dostanete do niekoľkých minút chôdze. V cene pobytu sú talianske raňajky, ktoré sa servírujú každé ráno v neďalekej kaviarni. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, parkovanie je spoplatnené. Predchádzajúci návštevníci chvália okrem výbornej polohy i ochotný personál a kvalitné vybavenie ubytovacích jednotiek. Ich súčasťou je klimatizácia, žehliace potreby, kúpeľňa, TV s plochou obrazovkou, rýchlovarná kanvica a chladnička. Fotky a aktuálne možnosti rezervácie nájdete po kliknutí na názov hotela.

Ďalšie overené tipy

V Trapani sa nachádza množstvo ďalších zariadení, ktoré majú pozitívne recenzie od predchádzajúcich dovolenkárov zo Slovenska. Práve ich komentáre môžu byť pri výbere vhodného pobytu veľmi nápomocné a preto sem po dôkladnom výbere prikladám ich zoznam:

Residence Cortile Antico
Fardella Centrale
Palazzo Ossuna Residence
Gafada
I Colori del Vento B&B
Gli Agrumi Rooms
Cielomare Residence Diffuso
Case Vacanze Trabinis
B&B Armando
Venti Di Trapani B&B

noto-sicily-1395012-m

Objednať ubytovanie na Sicílii!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *