Dôvody pre dovolenku na ostrove Lastovo

Publikované apr 15, 2014 v kategórii Chorvátsko

Dôvody pre dovolenku na ostrove Lastovo

Jedným zo susedných ostrovov známej Korčuly na juhu Dalmácie je Lastovo, oddeľuje ich Lastovský prieliv. Od roku 2006 je spolu s okolitými ostrovčekmi vyhlásený za chránenú krajinnú oblasť.

Ostrov tvorí sedem obcí, najväčšia nesie rovnomerný názov Lastovo. Druhým letoviskom ostrova je Ubli, nachádza sa tu aj trajektový prístav. Predpoklady na rozvoj má aj osada Zaklopatica a Skrivena Luka.

Dôvody pre návštevu

O prírodnom bohatstve ostrova pochybovať nemusíte, málokto by však na tomto mieste izolovanom od pevniny čakal kultúrne bohatstvo. Z omylu Vás vyvedie 40 starých kostolíkov, najvýznamnejším je najstarší predrománsky kostolík sv. Lukáša na starej ceste z obce Lastovo do Ubli. Na najvyššom bode ostrova (vrch Hum, 417 metrov nad morom) sa týči kostolík sv. Juraja z 15. storočia.

Kúpanie a pláže

Za čias Juhoslávie sa cudzinci z vojenských dôvodov na ostrov nedostali, spomienkou na toto obdobie sú opustené vojenské oblasti. Rozvoj cestovného ruchu tak nastal až koncom 20. storočia. Hlavným dôvodom je samozrejme prímorská poloha a príjemné pláže a malých romantických zátokách.

Pár záberov z ostrova

Lastovo má výbornú povesť letoviska s ideálnymi podmienkami na vodné športy. Vyhľadávajú ho napríklad priaznivci windsurfingu, jachtingu. Žije tu množstvo rýb, čím sa stáva skvelou oblasťou pre rybolov. Blízko obce Lastovo sa nachádza spomínaná obec Zaklopatica s výbornými podmienkami na kúpanie, odporúčame navštíviť aj blízke malé ostrovčeky.

Overený hotel a apartmány

Ubytovanie na ostrove poskytujú prevažne apartmánové zariadenia, ktoré prenajímajú miestni obyvatelia. Kompletnú ponuku si môžete zobraziť cez stránky rezervačných systémov. V Ubli sa však nachádza aj trojhviezdičkový Hotel Solitudo, ktorý má pomerne pozitívne hodnotenia. Predošlí hostia si okrem skvelej polohy v tichej oblasti priamo pri mori pochvaľujú aj ochotný personál a okolité prírodné prostredie. Kliknutím na odkaz vyššie si môžete zobraziť všetky recenzie. Priamo v hoteli je k dispozícii potápačská škola, k ďalším plážam sa môžete dostať hotelovou loďkou. V cene pobytu sú raňajky alebo polpenzia, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Moderne zariadené a klimatizované izby majú krásny výhľad na more, ich súčasťou je aj chladnička, TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom.

Ak preferujete apartmány, dobrou voľbou sú trojhviezdičkové apartmány Apartments Bruna. Tiež sú situované v obci Ubli, len 100 metrov od najbližšej pláže. V blízkom okolí je obchod s potravinami a autobusová zastávka. V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi a súkromné parkovisko pre ubytovaných hostí. Všetky apartmány sú klimatizované a majú balkón s výhľadom na more. Jedlá si môžete pripravovať v plne vybavenej kuchynke, nechýba ani obývačka s TV a kúpeľňa. Ak máte záujem prečítať si hodnotenia predošlých návštevníkov tohto zariadenia, stačí kliknúť na odkaz vyššie.

7131804

Objednať ubytovanie v Lastove!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *