Tipy pred dovolenkou v Lanzarote

Publikované aug 29, 2014 v kategórii Španielsko

Tipy pred dovolenkou v Lanzarote

Rozmýšľate nad dovolenkou na Kanárskych ostrovoch? Niekoľko obľúbených letovísk sa nachádza v ich východnej časti na ostrove Lanzarote. Väčšinu povrchu pokrýva červenohnedá púšť, vytvorená vyvretím lávy.

V centre ostrove je dedinka San Bartolomé s medzinárodným letiskom. Je vzdialené zhruba 5 km od hlavného mesta ostrova Arrecife. Využívajú ho aj niektoré nízkonákladové spoločnosti, napríklad Ryanair.

Sopečná činnosť

Spomienkou na pôvod Lanzarote je 100 vulkánov a 300 kráterov. Atmosféru pokojného ostrova narúšali sopečné výbuchy aj v 18. a 19. storočí. Geologický vývoj ostrova ešte nie je dokončený, preto môžeme očakávať ďalšiu činnosť sopky aj v budúcnosti. Tretina ostrova je pokrytá lávou a ďalšími stopami po výbuchoch. Paradoxom je, že miestne pôdy sú úrodné a obdivovať tu môžete rôzne exotické rastliny. Na druhej strane tu však nežije moc zvierat.

Podmienky na kúpanie

V južnej a východnej časti ostrova zaujímavo kontrastujú červenohnedé púšte s krásnymi plážami z bieleho piesku. Práve na juhu sa nachádzajú najkrajšie pláže, jednou z nich je napríklad Playa de Papagáyo. Veľkú pozornosť púta aj 8 km dlhá Puerto del Carmen. Ostatné časti ostrova sú zväčša lemované lávovými útesmi. Niekde je kúpanie zakázané kvôli nebezpečným prúdom.

Príjemné zábery z Lanzarote

Tip na výlet

Rôzne prírodné zaujímavosti môžete vidieť v Národnom parku Timanfaya na juhozápade, ktorého súčasťou je napríklad rozsiahle pohorie Montañas del Fuego. Park môžme pokojne nazvať učebnicou vulkanológie, pri návšteve tu budete môcť pocítiť prejavy činného vulkánu pod povrchom. Na jednom vrchu je reštaurácia, kde sa teplo sopky využíva k príprave pokrmov.

Spoľahlivé ubytovanie

Medzi dovolenkármi sú najobľúbenejšie oblasti Puerto del Carmen, Playa Blanca a Costa Teguise. Najviac ubytovacích zariadení nájdete v Puerto del Carmen, ktoré je vzdialené len 10 minút jazdy od letiska. 200 metrov od pláže Grande Beach sa nachádza trojhviezdičkové zariadenie Apartamentos Fariones s príjemnými cenami a výbornými ohlasmi od predošlých hostí. Ich recenzie si môžete prečítať kliknutím na názov zariadenia. Súčasťou komplexu sú dva vonkajšie vyhrievané bazény, slnečné terasy s vírivkou a subtropické záhrady. V cene pobytu sú raňajky alebo polpenzia, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Súčasťou priestranných apartmnánov s balkónom je aj plne vybavená kuchynka, obývačka s TV a kúpeľňa s vaňou.

Priamo pri pláži sa nachádza zariadenie Rocas Blancas Apartments, ktoré tiež ponúka výhodné ubytovanie v Puerto del Carmen. Súčasťou areálu je vonkajší bazén, bar a reštaurácia. V cene pobytu sú raňajky alebo polpenzia, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Priestranné izby majú vlastnú terasu, súčasťou je aj plne vybavená kuchynka s jedálňou, moderná kúpeľňa a obývačka s TV a posedením. Fotky hotela a aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť kliknutím na odkaz vyššie.

lanzarote-693222-m

Objednať ubytovanie v Lanzarote!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *