Mýto pod Ďumbierom – tip na lyžovačku

Publikované okt 29, 2013 v kategórii Slovensko

Mýto pod Ďumbierom – tip na lyžovačku

Obec Mýto pod Ďumbierom sa nachádza na strednom Slovensku, v blízkosti mesta Brezno. Názov je odvodený od polohy pod vrchom Ďumbier (2043 metrov nad morom), zo všetkých strán ho obklopujú hory.

Najviac turistov sem zavíta počas zimného obdobia, lákavé je najmä lyžovanie a ďalšie zimné športy. Dnes si povieme niečo o miestnych lyžiarskych strediskách a pridáme tipy na výhodné ubytovanie.

Lyžovačka v Mýte pod Ďumbierom

Skicentrum Mýto pod Ďumbierom ponúka zjazdovky dlhé dokopy 2,5 km. Sú pravidelne udržiavané, v prípade potreby sa umelo zasnežujú. Prepravu lyžiarov zabezpečuje štvorsedačka a 3 vleky. Stredisko vyhľadávajú aj bežkári, nachádza sa tu totiž niekoľko kilometrov bežeckých tratí.

Video z lyžovačky

Pár kilometrov od Mýta pod Ďumbierom nájdete trochu väčšie stredisko – Tále. Zjazdovky všetkých stupňov obtiažnosti sú dlhé takmer 3 km, o prepravu sa stará 6 vlekov. Polovica z nich je dostupná aj počas večerného lyžovania. Stredisko má veľmi zaujímavú bežkársku trať, ktorá je umiestnená na zasneženom golfovom ihrisku (okruh dlhý 6,5 km).

Tipy na kvalitné ubytovanie

Spomedzi miestnych zariadení má najlepšie hodnotenia od návštevníkov dvojhviezdičkový Penzión v Stráni. Predošlí hostia chvália napríklad výbornú praženicu na raňajky, možnosť ubytovať sa so psom, skvelý prístup personálu a príjemné prostredie. 500 metrov od penziónu sa nachádza Skicentrum Mýto pod Ďumbierom. Stredisko Tále je vzdialené 5 km, vo vzdialenosti 12 km je stredisko Jasná Chopok (najväčšie stredisko v Nízkych Tatrách). Penzión obklopuje záhrada, v ktorej je možné grilovať. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, ubytovaní hostia majú k dispozícii bezplatné parkovisko. Všetky ubytovacie jednotky sú vybavené balkónom a posedením s TV. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a chladnička. Súčasťou apartmánov je aj kuchynka. Aktuálne ceny sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

Hľadáte skôr chatu pre viacero osôb? Skúste napríklad tzv. Domček v Stráni, ktorý je vzdialený 500 metrov od lyžiarskeho strediska. O kvalitu sa nemusíte obávať, domček prevádzkuje rovnaký majiteľ ako penzión spomínaný vyššie. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi, parkovanie je taktiež zdarma. Chata má 3 spálne, jej súčasťou je plne vybavená kuchynka, kúpeľňa a 2 balkóny. Nechýba ani obývačka, v ktorej sa okrem posedenia s TV nachádza aj krb. Podobne ako v spomínanom penzióne, aj tu sa môžete ubytovať so psom. Pre bližšie info a hodnotenia predchádzajúcich hostí kliknite na názov zariadenia (odkaz vyššie).

myto-pod-dumbierom-certovica_v_zime-foto-peter-budaj

Objednať ubytovanie v Mýte pod Ďumbierom!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *