Grado – slnečný „ostrov“ s výbornými plážami

Publikované dec 8, 2013 v kategórii Taliansko

Grado – slnečný „ostrov“ s výbornými plážami

Grado nájdete v severnej časti Talianska, priamo na pobreží Jadranského mora. Vďaka prímorskej polohe sa počas letnej sezóny teší veľkému záujmu návštevníkov.

Dovolenkári si mestečko obľúbili z viacerých dôvodov. Je menšie oproti veľkým letoviskám (napríklad blízke Lignano), ktoré bývajú často preplnené. Grado má krásne piesočnaté pláže, služby na úrovni a nezabudnuteľnú atmosféru.

Pláže a kúpanie

Hlavným dôvodom pre strávenie dovolenky v tejto oblasti je pochopiteľne kúpanie v mori. Grado sa môže pochváliť čistými, udržiavanými a piesočnatými plážami. Mesto je vďaka mostu pripojené s ďalším turistickým letoviskom, ktoré nesie názov Aquileia. Tu taktiež nájdete niekoľko pláží. Pozor – niektoré môžu byť spoplatnené.

V nadpise sme označili Grado ako ostrov, v skutočnosti je však s pevninou spojený umelým násypom.

Hlavnú mestskú pláž v Grade mnohí označujú ako jednu z najkrajších v celom Taliansku. Je dlhá takmer 3 km, vstup do mora je pozvoľný. Vhodné pre rodiny s deťmi aj pre priaznivcov vodných športov. V mori zvykne plávať veľa krabov, odporúčame nosiť topánky do vody.

Významné pamätihodnosti

V mestečku sa nebudete nudiť ani po večeroch. Veľmi krásne je predovšetkým historické centrum plné čarovných úzkych uličiek, pôvabných námestí a starých meštiackych domov. Oplatí sa navštíviť miestne baziliky, napr. bazilika sv. Eufémie, ktoré ukrývajú vzácne mozaiky a fresky.

Kvalitné video o meste

Kde hľadať kvalitné ubytovanie?

Online rezervačné systémy ponúka desiatky rôznych možností pre ubytovanie v Grade. Veľkú časť ponuky tvoria hotely, nájdu sa tu aj rôzne apartmány. Keďže sa jedná o veľmi vyhľadávanú destináciu, odporúčame uskutočniť rezerváciu v dostatočnom predstihu (najmä počas letnej sezóny).

Tipy na overené hotely

Výborné hodnotenia má trojhviezdičkový Hotel Carol, ktorý spravuje rodina Penso. Predošlí návštevníci vo svojich recenziách chvália najmä výbornú polohu v centre mesta, bohaté a chutné raňajky, skvelý prístup personálu, čistotu izieb. Ich súčasťou je posedenie s TV, vlastná kúpeľňa a chladnička. Wi-Fi pripojenie a parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku sú bezplatné, rovnako ako pobyt s domácim miláčikom. Spomínané recenzie a aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť cez odkaz vyššie.

V centre mesta sa nachádza aj trojhviezdičkový Hotel Park Spiaggia, ktorý sa taktiež môže pýšiť pozitívnymi ohlasmi od návštevníkov. Milý personál, výborná poloha na pešej zóne – v blízkosti je pláž, staré mesto aj prístav. Bezplatné Wi-Fi, nevýhodou je spoplatnené parkovanie. Izby sú priestranné a klimatizované, ich súčasťou je TV, terasa a vlastná kúpeľňa. Aktuálne ceny si môžete zobraziť kliknutím na názov hotela.

12726862

Objednať ubytovanie v Grade!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *