Lákavé talianske letovisko Positano

Publikované jan 20, 2014 v kategórii Taliansko

Lákavé talianske letovisko Positano

Populárny cestovateľský portál TripAdvisor uverejňuje každoročne cenu tzv. Travelers‘ Choice Award, ktorou redaktori oceňujú najlepšie svetové destinácie. V roku 2011 sa v rebríčku TOP 25 európskych miest objavilo aj Positano.

Toto prímorské mestečko slávneho pobrežia Amalfi v talianskom regióne Kampánia bolo medzi cestovateľmi objavené len pred niekoľkými dekádami. Veľkým lákadlom sú miestne pláže, ktoré dostali v roku 2013 za svoju čistotu a vybavenie ocenenie Bandiera Blu 2013.

Atrakcie a pamätihodnosti

Na úvod treba poznamenať, že na väčšinu ulíc (hlavne v centre) sa autom nedostanete, rozloha Positana je však pomerne malá a auto nebude potrebné. Prehliadku môžete začať v nižšej časti centra mesta, kde stojí jeden z ôsmich mestských kostolov. Ide o kostol Nanebovzatia Panny Márie (Santa Maria Assunta). Má najväčšiu majolikovú kupolu a majolikovú dlažbu.

Aké pláže sa oplatí navštíviť?

Každého dovolenkára zaujímajú hlavne pláže a podmienky na kúpanie v mori. Práve vďaka nim patrí Positano medzi atraktívne miesta pre strávenie letnej dovolenky. Hlavná mestská pláž je široká Spiaggia Grande, z ktorej sa prechádzkou po útesoch dostanete na úzku a dlhú Spiaggia Fornillo. Vedú k nim úzke schodiská z vyššie položených miest.

Prezrite si krásy Positana na videu

Ako hľadať ubytovanie?

Napriek malej rozlohe má Positano veľké množstvo ubytovacích zariadení, treba však rátať s pomerne vysokými cenami ubytovania. Odporúčame navštíviť stránky rezervačných systémov a po zadaní termínu pobytu zoradiť vyhľadané ubytovacie zariadenia podľa ceny nocľahu.

Overené a spoľahlivé zariadenia

Jedným z cenovo dostupnejších hotelov je trojhviezdičkový Hotel Montemare. Situovaný na pokojnom mieste, pár krokov od malej tichej pláže. Hostia si pochvaľujú čistotu zariadenia, chutné raňajky (v cene pobytu), priateľský personál a krásny výhľad. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, parkovanie je však spoplatnené. Súčasťou klimatizovaných izieb je balkón a TV s plochou obrazovkou. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa so sušičom vlasov. Aktuálne ceny ubytovania si zobrazíte kliknutím na názov hotela.

V centre Positana je situované príjemné zariadenie Villa Palumbo B&B. Najbližšia pláž je vzdialená 10 minút chôdze, využiť však môžete aj bezplatnú kyvadlovú dopravu. V cene pobytu sú raňajky, nechýba ani bezplatné Wi-Fi. Parkovanie je spoplatnené. Súčasťou každej ubytovacej jednotky je balkón s výhľadom a vlastná kúpeľňa, nechýba ani klimatizácia. Odporúčame prezrieť recenzie predchádzajúcich návštevníkov kliknutím na odkaz vyššie.

positano-847892-m

Objednať ubytovanie v Positane!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *