Chorvátska Jelsa žije hlavne cestovným ruchom

Publikované feb 9, 2014 v kategórii Chorvátsko

Chorvátska Jelsa žije hlavne cestovným ruchom

Na severnom pobreží chorvátskeho ostrova Hvar sa nachádza malé, avšak obľúbené turistické letovisko. Jelsa je klasické poľnohospodárske (olivovník, vínna réva, ovocie) a rybárske mestečko.

Kvôli záujmu turistov sa však niektorí obyvatelia živia v oblasti cestovného ruchu. Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v Jelse, s veľkou pravdepodobnosťou si prenajmete apartmán. V tomto článku nájdete tipy na overené zariadenia.

Kúpanie a atrakcie

V meste môžete obdivovať niekoľko sakrálnych pamiatok, napríklad barokovo upravený farný kostol sv. Fabiána a Šebestiána, pochádzajúci zo 16. storočia. V oblasti Crikvica za zachovali pozostatky rímskych stavieb, blízko mesta sú aj zbytky antickej pevnosti Tor.

Zábery z dovolenky v Jelse

Najväčším magnetom na návštevníkov je však poloha pri Jadranskom mori a príjemné podmienky na kúpanie. Nájdete tu dokonca aj piesočnatú pláž, rozkladajúcu sa v malej zátoke Mina. Ďalšie pláže sú východným smerom od mesta, okrem piesku ich tvoria prevažne kamienky. Niektoré majú vybetónované móla pre opaľovanie, pri vysokých horúčavách sa môžete schladiť v tieni okolitých borovicových lesov.

Apartmány s výbornými hodnoteniami

Spomedzi apartmánov v Jelse má najlepšie hodnotenia trojhviezdičkové zariadenie Apartments St Rialto. Poloha v centre mesta, 100 metrov od pláže a obchodu z potravinami. Predošlí hostia vo svojich recenziách chvália čisté a moderné vybavenie, výborný prístup majiteľky a veľký balkón s výhľadom na more. O poctivom vybavení svedčia aj extra veľké manželské postele pre maximálne pohodlie hostí. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, samozrejmosťou je kuchynka s jedálňou, kúpeľňa a obývačka s posedením a TV. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a súkromné parkovisko taktiež zdarma. Aktuálne ceny ubytovania a ohlasy hostí si môžete zobraziť po kliknutí na odkaz vyššie.

Spokojnosťou hostí sa pýši aj trojhviezdičkové Apartments Belić. Rozsiahle apartmány, priateľskí majitelia, krásny výhľad z terasy, ľahká dostupnosť. Poloha v tichej časti mesta, 500 metrov od centra. V podobnej blízkosti je aj najbližšia kamienková pláž. Najbližšia piesočnatá pláž je vo vzdialenosti 1 km. Zariadenie obklopuje veľká záhrada s grilom. Majitelia vyrábajú domáci olivový olej a víno, ktoré si od nich môžete kúpiť. Na požiadanie vedia pripraviť večeru pozostávajúcu z grilovaného mäsa a rýb. Súčasťou každej ubytovacej jednotky je však kuchynka, v ktorej si môžete jedlá pripravovať sami. Samozrejmosťou je klimatizácia a vlastná kúpeľňa. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi, parkovanie je taktiež zdarma. Ceny ubytovania sú veľmi výhodné, neváhajte si ich prezrieť po kliknutí na názov apartmánov.

Jelsa,_Burkovo,_city_hall

Objednať ubytovanie v Jelse!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *