Dotyk horského pôvabu v Trente

Publikované apr 26, 2014 v kategórii Taliansko

Dotyk horského pôvabu v Trente

Ak ste dávali pozor na hodinách dejepisu, s najväčšou pravdepodobnosťou ste už o Trente (resp. Tridente) počuli. V rokoch 1545 až 1563 sa tu konalo významné náboženské stretnutie s názvom Tridentský koncil.

Dodnes je sídlom arcibiskupstva a nájdete tu aj množstvo sakrálnych pamiatok. V okolí je viacero lákadiel pre návštevníkov, napríklad horské oblasti s lyžiarskymi strediskami a Gardské jazero.

Čo sa tu oplatí vidieť?

Ideálnym začiatkom prehliadky mesta je hrad Castello del Buonconsiglio. Stáročia slúžil ako sídlo tridentských kniežat a biskupov, odmenou za návštevu Vám bude krásny výhľad na celé mesto. Ďalej sa môžete vybrať po tzv. „cisárskej ceste“. Prechádza historickým centrom, okolo námestia Duomo s fontánou Neptúna a románskym dómom sv. Vigília, ulicou San Marco s pôvabnými meštiackymi domami a námestiami s historickými budovami.

Zábery atrakcií Trenta

Čerešničkou na torte je spoznávanie krás okolitej prírody. Ideálnym miestom na príjemný výlet je Monte Bondone, ktoré miestni zvyknú nazývať Alpe di Trento. V zime si tu užijete prvotriednu lyžovačku, v lete zase úchvatný výhľad na okolité horské masívy. Odvážnejší turisti si môžu zvýšiť hladinu adrenalínu napríklad pri paraglidingu, ostatným bude stačiť príjemná prechádzka v horskom prostredí.

Kde sa ubytovať?

Medzi hotely s najlepšími hodnoteniami patrí štvorhviezdičkový Grand Hotel Trento. Predošlí hostia si pochvaľujú blízkosť centra, priateľský personál a tiché prostredie. Súčasťou hotela je wellness centrum, kde si môžete užiť rôzne relaxačné a kozmetické procedúry. Súčasťou hotela je wellness centrum, kde si môžete užiť rôzne relaxačné a kozmetické procedúry. V cene pobytu sú raňajky, nevýhodou je však spoplatnené parkovanie aj Wi-Fi pripojenie. Elegantné izby sú moderne vybavené, samozrejmosťou je klimatizácia, kúpeľňa s vaňou a TV. Recenzie hostí a aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť po kliknutí na názov hotela.

V historickom centre mesta sa blízko spomínaného zámku nachádza trojhviezdičkový Hotel America. Výhodou je aj napojenie na verejnú dopravu, v blízkosti je vlaková stanica. Súčasťou areálu je reštaurácia, ktorá podáva oblastné a stredomorské špeciality. V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Parkovanie je spoplatnené sumou 5€/deň. Klimatizované izby majú vlastnú kúpeľňu a TV, sú zariadené v príjemných farbách. Rezerváciu je možné uskutočniť kliknutím na odkaz vyššie.

churc-castello-tesino-535028-m

Objednať ubytovanie v Trente!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *