Pláž s modrou vlajkou a výhodné apartmány v Zatone

Publikované nov 25, 2013 v kategórii Chorvátsko

Pláž s modrou vlajkou a výhodné apartmány v Zatone

Hneď na úvod treba poznamenať, že v Chorvátsku sa nachádzajú 2 rôzne mestá s názvom „Zaton“ – jedno nájdete v oblasti Severnej Dalmácie pri Zadare (15 km), druhé v Južnej Dalmácii pri Dubrovníku (15 km).

V tomto článku sa zaoberáme Zatonom v severnej Dalmácii. Vďaka výborným podmienkam na kúpanie je obľúbenou letnou destináciou dovolenkárov. Tí sa môžu ubytovať v apartmánoch, ktoré prenajímajú miestni obyvatelia.

Pláže a kúpanie

Pozdĺž pobrežia sa tiahne takmer 2 km dlhá pláž, ktorú tvorí piesok a kamienky. Pred horúčavami sa môžete skryť v príjemnom tieni borovicových lesov. Plynulý vstup do vody, vhodné pre rodiny s deťmi. Nachádza sa tu viacero vodných atrakcií, deti poteší napríklad tobogán.

O kvalite pláže svedčí ocenenie modrá vlajka, ktorú udeľuje Nadácia pre ekologickú výchovu v Kodani. Pre jej získanie musí pláž splniť náročné podmienky (pre viac info zavítajte na oficiálny web blueflag.org).

Zábery Jadranského mora

S modrou vlajkou sa však spája aj jedna nevýhoda. Keď získa pláž takéto ocenenie, veľmi rýchlo sa stane známou. Niektorí návštevníci sa preto sťažovali na jej preplnenosť počas hlavnej letnej sezóny (júl-august).

Tipy na ubytovanie

Spomedzi miestnych apartmánov má najlepšie hodnotenia trojhviezdičkový Apartments Curic. Predošlí návštevníci vo svojich recenziách chvália prístup majiteľov, chutné raňajky v cene pobytu, čistotu ubytovacích jednotiek a výhodnú polohu. Mesto Nin je vzdialené len 5 minút jazdy, ku piesočnatým plážam pri lagúne Pliša sa dostanete za 10 minút chôdze. Všetky izby a apartmány sú klimatizované a majú TV s plochou obrazovkou, samozrejmosťou je balkón, kúpeľňa a vlastná kuchynka. Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie na súkromnom parkovisku je bezplatné. Hostia majú k dispozícii veľký kamenný gril v záhrade. Ak chcete vedieť aktuálne ceny ubytovania, kliknite na odkaz vyššie.

Pozitívne hodnotenia má aj štvorhviezdičkové zariadenie Sunset Apartments Zaton. More je vzdialené 100 metrov, historické centrum Ninu je 2 km ďaleko. Spomínaná pláž Zaton s modrou vlajkou je vo vzdialenosti 500 metrov. Hostia chvália priestranné a klimatizované apartmány, ktorým nechýba terasa. Súčasťou je aj vlastná kúpeľňa (s vaňou alebo sprchovacím kútom) a plne vybavená kuchynka. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi pripojenie na internet (2€/deň), parkovanie je však bezplatné. Recenzie hostí a informácie o cenách nájdete po kliknutí na názov zariadenia (odkaz vyššie).

zaton

Objednať ubytovanie v Zatone!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *