Mljet patrí medzi najkrajšie ostrovy Jadranu

Publikované mar 1, 2014 v kategórii Chorvátsko

Mljet patrí medzi najkrajšie ostrovy Jadranu

Mljet považuje mnoho dovolenkárov za jeden z najkrajších ostrovov Jadranu. Pochváliť sa môže bujnou vegetáciou, 72% povrchu tvoria lesy – napríklad borovicové, dubové a cédrové.

Ostrov sa nachádza v juhodalmátskom súostroví, od polostrovu Pelješac ho oddeľuje Mljetský prieliv. Je obľúbeným miestom na strávenie letnej dovolenky, v tomto článku nájdete tipy n overené apartmány na ostrove Mljet.

Turistické atrakcie a kúpanie

Severozápadná časť ostrova je od roku 1961 vyhlásená za národný park. Okrem bohatého rastlinstva a živočíšstva stoja za zmienku geologické zvláštnosti. Na pomerne malom území sa môžu návštevníci kochať na jazerá, zatopené krasové doliny, jaskyne, polia, závrty.

Príjemné zábery z ostrova

Návštevníkov však zaujímajú predovšetkým podmienky na kúpanie v Jadranskom mori. Tie sú tu veľmi priaznivé, na svoje si prídu aj priaznivci potápania a vodných športov (napr. windsurfing). Ostrov je známy čistotou mora a slnečným podnebím. Najvyhľadávanejšie sú piesočnaté pláže v okolí oblasti Babina polje a na juhovýchode ostrova pri zálive Saplunara.

2 tipy na príjemné apartmány

Najlepšie hodnoteným zariadením na ostrove sú trojhviezdičkové Apartments Radulj. Veľkou výhodou je skvelá poloha pri národnom parku (majiteľ organizuje bezplatné výlety) a len pár metrov od mora. Zariadenie obklopuje bujná vegetácia a terasa s grilom. Apartmány sú vzdialené 200 metrov od centra obce Polače, kde môžete využiť autobusovú stanicu. Súčasťou klimatizovaných ubytovacích jednotiek (štúdiá a apartmány) je zariadený balkón s výhľadom na more. Samozrejmosťou je vlastná kuchynka a kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie na súkromnom parkovisku. Neváhajte si prezrieť aktuálne ceny po kliknutí na odkaz vyššie.

Ak obľubujete zariadenia s výbornými hodnoteniami, pozrite si aj trojhviezdičkovú Villa Radulj. Nachádza sa v časti ostrova s názvom Kozarica, len 100 metrov od jej centra a 80 metrov od kamienkovej pláže. Hostia si môžu z balkónu vychutnať výhľad na more. Súčasťou areálu je reštaurácia, v ktorej sa podávajú raňajky, obedy a večere. Vychutnať si ich môžete na terase, kde je v priaznivom počasí možné aj grilovať. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, samozrejmou súčasťou apartmánov je kuchynka a kúpeľňa. Bezplatné parkovanie, nevýhodou je chýbajúce pripojenie na internet. Pre zobrazenie cien ubytovania kliknite na odkaz vyššie (názov zariadenia).

14248353-odysseus-cave-on-island-mljet-near-dubrovnik-croatia-hdr-image-process

Objednať ubytovanie na Mljete!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *