Tip na overené lacné ubytovanie vo Viedni

Publikované jan 27, 2015 v kategórii Navštívili sme, Rakúsko

Tip na overené lacné ubytovanie vo Viedni

Jedným z najväčších lákadiel na krátky zahraničný výlet je pre slovenských turistov neďaleká Viedeň. Vybrať si spomedzi stoviek až tisícok rôznych ubytovacích zariadení je časovo náročné.

Ak hľadáte cenovo výhodný nocľah, vhodnou voľbou môže byť hostel a&t Holiday Hostel, otvorený v roku 2013. Nachádza sa na ulici Leibnizgasse v 10. viedenskom obvode Favoriten.

Prečo sa tu ubytovať?

Hostel sme navštívili v januári 2015. Už pri úvodnej komunikácii som zistil, že časť personálu je zo Slovenska a že v hosteli (okrem množstva iných jazykov) je často počuť slovenčinu. Jednou z hlavných predností tohto ubytovacieho zariadenia je cena. Za lôžko v zdieľanej izbe zaplatíte mimo sezóny už od 16€, pokiaľ však preferujete súkromie, je možné rezervovať i samostatné dvojlôžkové, trojlôžkové a štvorlôžkové izby. Zdieľané nocľahárne sú zmiešané, alebo čisto ženské – pre ženy je vyhradené dokonca samostatné poschodie. Pre zobrazenie kompletného aktuálneho cenníka kliknite sem.

a+t Holiday Hostel, Leibnizgasse 66, 1100 Wien

Vchod ho hostela

Čisté izby sú zariadené v svetlých farbách, na 6 poschodiach nájdete dokopy 75 izieb. Súčasťou vybavenia je stôl, stoličky a skrinky. V cene je posteľná bielizeň, bohužiaľ nie uterák – nezabudnite si ho priniesť so sebou. Každá ubytovacia jednotka má vlastnú kúpeľňu so sprchou, z nepretržite fungujúcej recepcie si môžete požičať sušič vlasov. Vo verejných priestoroch je možné napojiť sa na bezplatnú Wi-Fi sieť, ktorá siaha i do izieb na prvom poschodí. Parkovanie v hotelovej garáži je spoplatnené sumou 10€/noc, za raňajky zaplatíte 4,8€. Vo voľnom čase si môžete zahrať biliard a stolný futbal (za príplatok), prípadne zájsť na drink do hotelového baru.

CK5A7016

Takto to vyzerá v bare

??????????????????????????????????????????????

Izby

??????????????????????????????????????????????

Lobby

Okolie

Hostel leží v tichej štvrti. V okolí je supermarket (Billa), niekoľko kaviarní a shisha podnikov. V blízkosti je stanica metra na námestí Reumannplatz, ktorou sa pohodlne a rýchlo dostanete na Stephansplatz (5 zastávok, cca 10 minút cesty) – stred historického centra Viedne, kde leží najväčšia katedrála mesta, známa ako Dóm svätého Štefana.

P1170395

Dóm svätého Štefana

Príjemným spestrením prechádzky po historickom centre, ktoré tvorí predovšetkým plno obchodov, je návšteva mačacej kaviarne Café Neko. Toto útulné miesto nájdete v nenápadnej uličke Blumenstockgasse. Kávu, koláčik a ďalšie drobné občerstvenie si môžete vychutnať v spoločnosti viacerých mačiek. Môžete sa s nimi zahrať, pri fotení si však dajte pozor na blesk.

P1170359

Café Neko

Kontakt na hostel

Viac užitočných informácií o hosteli nájdete na rezervačných systémoch a na portáli TripAdvisor. Rezerváciu za najvýhodnejšiu cenu uskutočníte pravdepodobne cez recepciu hostela. Pre upozornenia na aktuálne akcie sledujte facebook stránku.

Web: http://www.athostel.com/

Mail: office@athostel.com

Telefón: +43 (0) 1/60 70 72 7

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *