Sprievodca dovolenkou v Okrug Gornji na ostrove Čiovo

Publikované nov 3, 2014 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca dovolenkou v Okrug Gornji na ostrove Čiovo

Oblasť strednej Dalmácie vyhľadávajú počas leta dovolenkári, radi sem cestujú i Slováci. Jednou z jej zaujímavých destinácii je ostrov Čiovo, ktorý je vďaka zdvíhaciemu mostu spojený s pevninským Trogirom.

Najväčším letoviskom ostrova je Okrug Gornji. Je známe bujnou vegetáciou a príjemnými plážami, vyhľadávajú ho i rodiny s deťmi. V článku sa podelíme o tipy na kvalitné apartmány.

Sprievodca plážami a atrakciami

Najvhodnejšia pláž pre rodiny s deťmi je v zátoke Saldun, ktorá je zároveň najznámejšou plážou v širokom okolí. Jedinou nevýhodou je fakt, že tu býva v hlavnej sezóne pomerne dosť ľudí. Vstup do vody je pozvoľný. Pláž obklopuje promenáda, plážové bary a reštaurácia. Veľmi populárna je aj pláž Copacabana, ideálna pre mladých. Je dlhá 2 km a tvorí ju jemný štrk. Počas dňa si môžete užívať rôzne vodné atrakcie (vodné skútre, parasailing, windsurfing, vodné lyžovanie), v noci sa z týchto miest ozýva hlasná hudba.

Okrug Gornji sa môže pýšiť stredomorským podnebím a slnečným počasím, ročne má až 2670 slnečných hodín.

Chcete si popri relaxe v mori prezrieť i miestne pamiatky a atrakcie? Za pamiatkami sa oplatí vybrať na výlet do Trogiru. V tomto prípade odporúčame asi skôr dopravu loďou/člnom, keďže na moste bývajú zápchy. Trogir má bohatú históriu a jeho historické centrum je od roku 1997 zapísané na zozname UNESCO. Za zmienku určite stojí i katedrála svätého Vavrinca a zbytky stredovekého opevnenia.

Overené ubytovanie v apartmánoch

Hľadáte ubytovanie v Okrug Gornji? Vybrať si môžete spomedzi desiatok rôznych súkromných apartmánov. Spomedzi nich dávame do pozornosti najmä trojhviezdičkové Apartments Zdravko, ktoré majú veľmi pozitívne recenzie od predošlých návštevníkov (i v slovenčine). Priateľskí majitelia, čistota, kvalitné vybavenie, poloha pár krokov od pobrežia. Všetky hodnotenia zobrazíte kliknutím na názov apartmánov. K dispozícii je bezplatné parkovisko i pripojenie na internet v celom areáli. Priestranné apartmány majú balkón s výhľadom, kúpeľňu, kuchynku s jedálňou, práčku a TV.

Zábery z letnej dovolenky

Výbornou voľbou je i Villa Jurela, jednou z jej najväčších predností je poloha priamo na kamienkovej pláži. V okolí je obchod s potravinami a reštaurácia, hostia môžu využívať záhradu s grilom. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi i parkovanie. Milí a ochotní domáci, krásne prostredie, čistota, priestranné ubytovacie jednotky. Odporúčam kliknúť na názov vily a zobraziť si všetky recenzie a fotky. Štúdiá a apartmány majú priestranné balkóny (alebo terasy) s výhľadom na more, klimatizáciu, kúpeľňu, kuchynku a TV.

19995823

Objednať ubytovanie v Okrug Gornji!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *