Terst je prímorské mesto, do ktorého sa cestuje za pamiatkami

Publikované mar 8, 2014 v kategórii Taliansko

Terst je prímorské mesto, do ktorého sa cestuje za pamiatkami

Taliansky Terst (resp. Trieste) sa nachádza vo východnej časti krajiny na pobreží Jadranského mora, priamo pri hranici so Slovinskom. Svoj veľký význam z dávnych čias už síce mesto stratilo, napriek tomu je medzi turistami pomerne obľúbené.

Tí si tu môžu vybrať spomedzi desiatok rôznych ubytovacích zariadení, či už ide o hotely, apartmány, alebo B&B (nocľah a raňajky). V tomto článku nájdete aj tipy na overené zariadenia.

Čo sa tu oplatí vidieť?

Napriek svojej prímorskej polohe sem väčšina turistov cestuje skôr za pamiatkami. Z historického hľadiska je Terst veľmi zaujímavé mesto, za čias Rakúsko-Uhorska tu bol najdôležitejší prístav. Vtedy mu dokonca prischla prezývka „okno do sveta“. Okolo roku 1900 patril medzi literárne centrá Európy (existujú tri literárne múzeá), už v 20. storočí bol multikultúrnym mestom rôznych náboženstiev a jazykov. Dodnes sa sem za lepším životom sťahujú imigranti, napríklad z Albánska. Ďalší prišli v minulosti hlavne z Afriky a Ázie.

Prehliadka mesta s českým komentárom

Za pamätihodnosťami sa oplatí zájsť do centra mesta, kde sa rozprestiera námestie Piazza Unità d’Italia. Nájdete tu viacero palácov (hlavne z 19. storočí), výraznou stavbou je aj budova radnice (Palazzo del Municipio). Na severnom okraji mesta sa nachádza zámok Miramare, jedna z najvýznamnejších pamiatok mesta. V polovici 19. storočia ho nechal postaviť Maxmilián I. Mexický.

Overené ubytovacie zariadenia

V centre mesta sa nachádza apartmánové zariadenie s výbornými ohlasmi, jeho názov je Residence San Marco. V bezprostrednej blízkosti je nákupné centrum, v pešej dostupnosti je aj spomínané námestie a hlavná cesta Viale XX Settembre (koná sa tu vianočný veľtrh). Predchádzajúci návštevníci chvália hlavne vynikajúci personál, ktorý ochotne pomôže s čímkoľvek – skúste sa spýtať napríklad na kvalitné reštaurácie v okolí. Súčasťou všetkých ubytovacích jednotiek (štúdiá a apartmány) je balkón, v obývačke sa nachádza TV s plochou obrazovkou. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka. Klimatizácia je dostupná za príplatok. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Recenzie hostí a aktuálne ceny apartmánov si neváhajte prezrieť na rezervačnom systéme kliknutím na odkaz vyššie.

Ak obľubujete B&B, určite skúste B&B Gens Julia. Je situovaná len 100 metrov od katedrály Santa Maria Maggiore, vo vzdialenosti 1 km je pláž La Lanterna. Hostia vo svojich hodnoteniach chvália čistotu, polohu, bohaté a chutné raňajky (v cene pobytu), príjemného majiteľa. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Všetky izby sú klimatizované, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa. Viac info a aktuálne ceny si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

trieste-rathouse-827735-m

Objednať ubytovanie v Terste!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *