Bergamo – mesto zatienené slávou Milána

Publikované apr 25, 2014 v kategórii Taliansko

Bergamo – mesto zatienené slávou Milána

Podľa legendy bolo talianske Bergamo v regióne Lombardia založené len pár dekád po potope sveta. Prvé historické zmienky o tomto meste v predhorí Álp však pochádzajú z 6. storočia pred Kristom a spájajú sa s Etruskami.

Dnes je Bergamo príjemným univerzitným mestom, ktoré nebolo poznačené 2. svetovou vojnou a zachovalo si pôvodné stavby. Ľahko sa sem dostanete letecky vďaka významnému letisko Orio al Serio, ktoré sa nachádza blízko mesta.

Informácie o letisku

Prečo sa pri pomerne malom meste nachádza štvrté najväčšie (podľa počtu prepravených pasažierov) letisko v celom Taliansku? Dôvodom je fakt, že ho využívajú najmä cestujúci do Milána (45 km). Lietajú sem hlavne nízkonákladové aerolínie, pri včasnej rezervácii sa dajú zohnať letenky za neodolateľné ceny. Najväčším prepravcom je známy Ryanair. Viac informácii o letenkách do Milána som spísal v tomto článku.

Mestské atrakcie

Veľká časť návštevníkov tu dlho nepobudne. Ponáhľajú sa do cieľa, ktorým je vo väčšine prípadov Miláno. Pokiaľ však chcete v Bergame stráviť noc a popozerať pamiatky, radi poradíme čo treba vidieť a kde sa ubytovať.

Historické centrum Città alta

Mesto je rozdelené na 2 hlavné časti. Historické Città Alta zo 17. storočia na vrchole kopca a nová časť Città bassa z 20. storočia. Sú navzájom spojené, najlepším spôsobom prepravy je lanovka (premáva počas celého týždňa).

V hornej časti môžu návštevníci obdivovať opevnenia z rímskych čias, dodnes tu stojí aj obranná pevnosť La Rocca zo 14. storočia. Najvýznamnejšou časťou historického centra je námestie Piazza Vecchia. Miestna zvonica Campanone tu denne o 22:00 odbíja presne 100 úderov. Dnes už žiadny praktický význam nemá, kedysi však údery slúžili na oznamovanie uzavretia brán starého mesta.

Spoznajte mesto cez žalúdok

S históriou Bergama sú pevne spojené niektoré podniky, ktoré fungujú už poriadne dlho. Na kávu a zákusok môžete zájsť do známej Pasticceria Cavour Caffetteria, kvalitné syry ponúka Chiari Formaggi. V tradičných reštauráciách môžete ochutnať tzv. „casonsei“ – veľké cestoviny (ravioli) plnené klobásou.

Tipy na najlepšie ubytovanie

V centre mesta je pri hlavnej železničnej stanici situovaný známy štvorhviezdičkový Hotel Piemontese. Priamo pred vchodom je zastávka kyvadlovej dopravy na spomínané letisko, v blízkom okolí je divadlo Donizetti. Prechádzajúci hostia chvália príjemný personál, čistotu a vybavenie zariadenia. Ich recenzie si zobrazíte kliknutím na názov hotela. V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku je spoplatnené sumou 14€. Klimatizované a odhlučnené izby majú TV s plochou obrazovkou, povinnou výbavou je aj dobre vybavená kúpeľňa a minibar. Niektoré majú vlastný balkón.

V historickom centre stojí príjemné zariadenie Botton D’Oro B&B. Okrem úžasnej polohy si predošlí návštevníci pochvaľujú hlavne romantickú atmosféru a krásne prostredie. Ochotný personál rád pomôže s dopravou na letisko, ktoré je vo vzdialenosti 7 km. V cene pobytu sú chutné domáce raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Priestranné ubytovacie jednotky sú klimatizované a odhlučnené, ich súčasťou je aj moderná kúpeľňa, chladnička, práčka, žehliace potreby a rýchlovarná kanvica. Priamo z izby si môžete vychutnať výhľad na hory. Nezabudnite si prečítať hodnotenia hostí, stačí kliknúť na názov zariadenia. Vzhľadom na ponúkanú kvalitu sú ceny viac než výhodné, odporúčame!

tiger-in-bergamo-163117-m

Objednať ubytovanie v Bergame!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *