Moderný Freiburg so starobylými pamiatkami

Publikované mar 5, 2016 v kategórii Nemecko

Moderný Freiburg so starobylými pamiatkami

Nemecké mesto Freiburg leží medzi Rýnom a pohorím Schwarzwald, prischla mu dokonca prezývka „klenot Schwarzwaldu“. Je vzdialené 30 km od francúzskych a 45 km od švajčiarskych hraníc.

Freiburg je centrom vzdelanosti, v roku 1457 tu bola založená jedna z najstarších nemeckých univerzít. Obľubujú ho turisti, ktorí tu môžu obdivovať rôzne historické pamätihodnosti.

História v skratke

Dejiny Freiburgu siahajú do 11. storočia, mestské práva získal v roku 1120. Stredoveký rozvoj zabezpečovala najmä ťažba striebra. Počas histórie sa ho striedavo zmocňovali rôzne krajiny, v 17. storočí to bolo istú dobu Švédsko a Francúzsko. Spomienkou na tieto časy sú rôzne pamiatky, napríklad zbytky mestského opevnenia. Veľká časť mesta bola zničená počas prvej a druhej svetovej vojny.

Čo sa tu oplatí vidieť?

Freiburg je návštevníkom veľmi sympatický. Disponuje množstvom zelených plôch, mesto obklopujú lesy a kopce. Pri prehliadke určite narazíte na množstvo bicyklov, čo len potvrdzuje dojem ekologického a čistého mesta. Miestni obyvatelia jazdia iba na nich, vďaka čomu sú tu vybudované i špecálne jazdné pruhy a veľké parkoviská vyhradené iba pre bicykle. Samozrejmosťou je kopa cyklotrás.

Najbližšie letisko sa nachádza vo švajčiarskom Bazileji, je vzdialené približne 70 km.

Pár záberov mesta

Medzi najvýznamnejšie pamätihodnosti patrí románsko-gotická katedrála Mȕnster z roku 1200, neďaleko nej môžete vidieť i budovu radnice z roku 1559 (prestavaná v 19. storočí). Oproti nej stojí novogotický kostol svätého Martina. Za ruchom veľkomesta zájdite na hlavné námestie Augustinerplatz, ktoré je plné reštaurácií a kaviarní. Nachádza sa tu i miestny pivovar.

Tipy na nocľah

Ceny ubytovania vo Freiburgu sú (podobné ako v ostatných väčších nemeckých mestách) vysoké. Cenovo primeranejší je napríklad trojhviezdičkový Stadthotel Freiburg Kolping Hotels & Resorts, ktorý je situovaný len 3 minúty chôdze od historického centra. Každé ráno sa podávajú raňajky, počas dňa je k dispozícii hotelová reštaurácia. Samozrejmosťou je bezplatné pripojenie na internet, avšak parkovanie je spoplatnené (10€/deň). Súčasťou izieb je priestranná kúpeľňa s vaňou, TV, rýchlovarná kanvica, kúrenie a žehlička. Po kliknutí na názov hotela si zobrazíte recenzie od predchádzajúcich hostí (i v slovenčine).

Štvorhviezdičkový Novotel Freiburg am Konzerthaus má polohu priamo pri koncertnej hale, cesta do historického centra trvá zhruba 10 minút chôdze. Hostia majú k dispozícii vnútorný bazén a vírivku, každé ráno sa podávajú bohaté bufetové raňajky. Sú spoplatnené, podobne ako Wi-Fi i parkovanie. Odhlučnené izby sú zariadené v klasickom štýle. Povinnou výbavou je kúpeľňa s vaňou, TV a minibar. Pre aktuálne ceny kliknite na názov hotela.

old-city-1161737-m

Objednať ubytovanie vo Freiburgu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *