Sukošan je vhodným miestom na dovolenku v Chorvátsku

Publikované mar 25, 2014 v kategórii Chorvátsko

Sukošan je vhodným miestom na dovolenku v Chorvátsku

Chorvátsky Sukošan leží medzi známymi letoviskami Zadar (11 km) a Biograd na Moru (18 km). Nachádza sa tu veľký jachtársky prístav, ubytovanie nájdete v hoteloch, kempoch a súkromných apartmánoch.

Miestna oblasť je známa dobrými vínami a pohostinnosťou domácich obyvateľov. Dlhú tradíciu tu má aj pestovanie olivovníkov a ovocia. Čisté more a rôzne možnosti na kúpanie sú zárukou príjemného pobytu.

Tipy na atrakcie

Územie dnešného Sukošanu bolo obývané už v dávnych časoch, prvá písomná zmienka ale pochádza z roku 1289. Spomedzi historických pamätihodností sa zachovalo niekoľko sakrálnych stavieb. V centre je farný kostol svätého Kasijana (patrón obce) zo 17. storočia, vedľa ktorého bola v 20. storočí vybudovaná zvonica s krásnym zvukom. V lete pod ňou stojí javisko, na ktorom sa konajú kultúrne podujatia.

Z roku 1387 pochádza kostolík svätého Martina, ktorý je situovaný v príjemnom prostredí na kopci medzi vinohradmi a olivovými hájmi. Bol viackrát zničený, naposledy počas vojny v roku 1991.

Kde sa kúpať?

Hlavná pláž je dobre vybavená, má pozvoľný vstup do mora s piesočnatým dnom. Ideálna aj pre menšie deti. Nechýbajú sprchy, prezliekacie kabínky a WC. Relax pri mori môžete oživiť požičaním vodného bicykla, alebo inými vodnými atrakciami. Niektoré úseky majú vybetónované móla na opaľovanie.

Zábery zo Sukošanu

Na okraji Sukošanu je pláž Zlatna luka. Tvoria ju okrúhle kamienky, je obklopená vegetáciou. Nájdete tu aj ihrisko na plážový volejbal. Od pláže sa tiahne 6 km dlhý úsek, ktorý vedie až do prírodného komplexu Tustica Sukošan. Celé toto územie je obmývané krištáľovo čistou vodou a po celej dĺžke je vhodné na kúpanie. Ďalšia pláž nesie názov Makarska. Taktiež sú tu rôzne ihriská a betónové móla.

Tip na hotel a apartmán

Niektorí dovolenkári preferujú hotely, iní uprednostňujú pobyt v apartmánových zariadeniach. Kompletný prehľad možností ubytovania v Sukošane si môžete prezrieť na stránkach rezervačných systémov, ponuka je široká. Blízko jachtárskeho prístavu Marina Dalmacija a pláže sa nachádza trojhviezdičkový Hotel Joso. Predošlí hostia boli so svojim pobytom spokojní, okrem tichej pláže pri hoteli chvália aj ochotný personál a skvelú kuchyňu (hotelová reštaurácia pripravuje hlavne dalmátske špeciality). Všetky recenzie a bližšie informácie ohľadom rezervácie si môžete zobraziť kliknutím na názov hotela. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. K dispozícii je aj posilňovňa. Klimatizované izby sú priestranné a moderne zariadené. Samozrejmou súčasťou je kúpeľňa s vaňou, TV a chladnička. Z balkóna si môžete vychutnať výhľad na more.

Výbornú ponuku majú aj trojhviezdičkové Apartments Malenica, kde sa môžete ubytovať v apartmánoch i v klasických izbách. Predchádzajúci návštevníci chvália super personál, krásne prírodné okolie, čistotu ubytovacích jednotiek a polohu priamo pri pláži. K dispozícii je dokonca súkromná pláž. V blízkom okolí sú reštaurácie, bary, supermarket a autobusová stanica. Z nej sa ľahko dostanete napríklad do Zadaru. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, samozrejmosťou je balkón s výhľadom na more, kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Apartmány majú aj vlastnú kuchynku. Pokiaľ by pre Vás nebolo jej vybavenie dostačujúce, neváhajte požiadať personál o doplnenie. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, k dispozícii je aj parkovisko. Aktuálne ceny ubytovania a fotky zariadenia si môžete prezrieť kliknutím na odkaz vyššie.

Sukosan-5

Objednať ubytovanie v Sukošane!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *