Tipy pred výletom do Puchberg am Schneeberg

Publikované sep 10, 2014 v kategórii Rakúsko

Tipy pred výletom do Puchberg am Schneeberg

Horská obec Puchberg am Schneeberg patrí medzi najvyhľadávanejšie lokality v oblasti Dolného Rakúska, leží približne 80 km od Viedne. Letnú a hlavne zimnú dovolenku tu zvyknú tráviť aj Slováci.

Nad obcou sa týči vrch Schneeberg s nadmorskou výškou 2076 metrov. Je najvyšší vrchom v Dolnom Rakúsku. Práve tento prírodný poklad je predmetom záujmu turistov zo širokého okolia.

Zubačkou až na vrchol

Na vrchol Schneebergu sa pohodlne dostanete ozubnicovou dráhou (tzv. „zubačka“). Do prevádzky bola uvedená už v roku 1897 a výraznou mierou prispela k rozvoju cestovného ruchu. Je takmer 10 km dlhá a prekonáva výškový rozdiel až 1218 metrov.

Zubačka na videu

V dnešnej dobe na nej premáva moderný elektrický vláčik Salamander. Počas jazdy si môžete vychutnať výhľad na krásnu nedotknutú prírodu. Spiatočný lístok stojí 35€ (deti do 6 rokov zdarma, deti od 6 do 15 rokov majú 50% zľavu).

Rodinná lyžovačka

Miestne lyžiarske stredisko sa rozkladá v nadmorskej výške od 577 metrov (údolie) do 2076 metrov nad morom (vrchol štítu). Lyžiari a snowboardisti môžu okrem vlekov využívať aj modernú štvormiestnu sedačkovú lanovku. V komplexe myslia aj na deti, ktoré sa budú veľmi dobre cítiť v detskom areáli Salamander Kinderland. Samozrejmosťou sú lyžiarske školy a požičovne vybavenia.

Ďalšie pamiatky a atrakcie

Hrad Puchberg bol postavený v 13. storočí, do dnešnej doby sa však zachovali iba pozostatky. V blízkom okolí sa nachádzajú ďalšie zrúcaniny hradov – konkrétne v časti Losenheim a Stolzenwörth. 5 km od Puchbergu môžete obdivovať vodopád Sebastian.

V priebehu 20. storočia sa v Puchberg am Schneeberg postupne vytvorili aj klimatické kúpele. V roku 1989 prebehla výstavba nového areálu pod názvom Schneeberghalle. Počas letných mesiacov sa v kúpeľnom parku (pri železničnej stanici) každú nedeľu organizujú tzv. „liečebné koncerty“.

Najlepšie ponuky na ubytovanie

Veľmi pozitívne hodnotenia má štvorhviezdičkový Hotel Schneeberghof na úpätí Schneebergu. Predošlí hostia si pochvaľujú okolité prírodné prostredie, skvelý prístup personálu a služby na úrovni. Všetky recenzie zobrazíte kliknutím na názov hotela. K dispozícii je wellness centrum, v ktorom nechýba napríklad sauna, bazén, posilňovňa, solárium a parný kúpeľ. V lete sa oplatí využiť požičovňu bicyklov. Raňajky sú zahrnuté v cene pobytu, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Väčšina priestranných izieb má balkón, povinnou výbavou je kúpeľňa s vaňou a TV.

Cenovo výhodnejší nocľah poskytuje Pension Triebl. Poloha v tichej lokalite, penzión je obklopený veľkou záhradou s jazierkom a detským ihriskom. Do centra obce sa dostanete do 10 minút chôdze, lyžiarske stredisko je vo vzdialenosti 3 km. V blízkom okolí sú aj rôzne reštaurácie. V cene pobytu sú raňajky v rakúskom štýle. Wi-Fi pripojenie je v celom areáli dostupné bezplatne, ubytovaní návštevníci môžu využívať súkromné parkovisko. Útulné izby majú patio s výhľadom, vlastnú kúpeľňu, kúrenie a TV s plochou obrazovkou. Pre zobrazenie aktuálnych možností rezervácie kliknite na názov penziónu.

img_2783

Objednať ubytovanie v Puchbergu!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *