Tipy na výhodné ubytovanie v Prižbe

Publikované jún 23, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tipy na výhodné ubytovanie v Prižbe

Chorvátsky ostrov Korčula je mnohým známy ako obľúbená dovolenková destinácia. Charakterizuje ho krásna príroda a plno možností pre kúpanie v zátokách, či napríklad na malých okolitých ostrovčekoch.

Hľadáte tichú lokalitu pre pobyt na ostrove? Jednou z ideálnych možností je prístavná osada Prižba v juhozápadnej časti. Nájdete tu niekoľko menších zátok a polostrovčeky Ratak a Prišćapac (tu sa nachádza hotelový komplex).

Atrakcie v okolí

Do Prižby cestujú dovolenkári pochopiteľne najmä za kúpaním v Jadranskom mori. Relax pri vode však môžete doplniť rôznymi ďalšími aktivitami a výletmi do okolia. V blízkosti je vnútrozemské mesto Blato (druhé najväčšie na ostrove), kde môžete vidieť pekné námestie s rôznymi sakrálnymi pamätihodnosťami. Uskutočňujú sa tu aj tradičné rytierske hry „kumpanija“, v ktorých mladí muži zobrazujú domobranu. Majú dlhú tradíciu a súvisia s dávnou obranou pred nájazdmi Turkov.

Zábery z letnej dovolenky

V blízkosti je pekná rybárska osada Grščica s dlhými vinohradmi, vyrába sa tu vynikajúce víno. Obľubujú ju jachtári, rybári a priaznivci vodných športov. Vyhľadávanou oblasťou rybárov je aj osada Karbuni (vzdialená 6 km).

Najväčším lákadlom je kúpanie v mori

V Prižbe kedysi nebola žiadna zástavba, zmenilo sa to až so začínajúcim rozvojom cestovného ruchu. Väčšinu dovolenkových domov (resp. apartmánov) si tu postavili obyvatelia spomínaného Blata. Väčšinou nie sú príliš vzdialené od miestnych pláží. Pobrežie je prevažne skalnaté, sú tu vybudované móla na opaľovanie a schody na uľahčenie vstupu do vody (aj pre hendikepované osoby). Príjemnejšie pláže z drobných kamienkov sú na okolitých ostrovčekoch, na ktoré sa dostanete napríklad na prenajatej loďke (napríklad Stupa, Crklica, Sridnjak, Vrhovnjak). Za plážami sa oplatí vycestovať aj do okolia. Podľa niektorých názorov sa najkrajšia pláž ostrova nachádza v časti Pupnatska Luka, ktorá je od Prižby vo vzdialenosti približne 25 km.

Tipy na výhodné ubytovanie

Ubytovanie v Prižbe nájdete hlavne v súkromných apartmánoch, k dispozícii je aj kemp a hotel. Nesie názov Hotel Priscapac Resort & Apartments, stojí hneď pri udržiavanej pláži v pokojnej lokalite. Pozitívne ohlasy, výborné ceny. Predošlí hoteloví návštevníci boli s pobytom veľmi spokojní, odporúčam prečítať ich recenzie (zobrazia sa po kliknutí na názov hotela). Súčasťou hotela je potápačské centrum, terasa s grilom a reštaurácia s tradičnou chorvátskou kuchyňou. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a súkromné hotelové parkovisko. Vybrať si môžete medzi klasickými izbami a apartmánmi. Väčšina ubytovacích jednotiek má terasu s výhľadom na more, samozrejmosťou je aj vlastná kúpeľňa, chladnička, trezor a ventilátor. Apartmány majú aj kuchynku s jedálňou.

Ďalšou možnosťou je trojhviezdičkové zariadenie Pansion Danny, nachádzajúce sa 100 metrov od kamienkovej pláže. Súčasťou tohto penziónu je vlastná reštaurácia a slnečná terasa s grilom. Za raňajky si budete musieť priplatiť, parkovanie a Wi-Fi pripojenie sú však zdarma. Priestranné izby majú výhľad do záhrady alebo na more, ich súčasťou je aj TV, ventilátor a kúpeľňa. Veľké apartmány majú jednu alebo dve spálne a kuchynku, nechýba im ani klimatizácia. Fotky penziónu a aktuálne ceny si neváhajte zobraziť kliknutím na jeho názov (predošlý odkaz).

3684501702_357793c709_o

Objednať ubytovanie v Prižbe!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *