Neustift im Stubaital je miestom na nezabudnuteľnú dovolenku

Publikované sep 18, 2014 v kategórii Rakúsko

Neustift im Stubaital je miestom na nezabudnuteľnú dovolenku

Tirolská obec Neustift im Stubaital leží v Stubaiských Alpách, najväčšej ľadovcovej oblasti Rakúska. Výnimočné prírodné bohatstvo láka návštevníkov z celej Európy na strávenie pobytu v letnom i v zimnom období.

V prvom rade je najväčším lákadlom lyžovanie a zimné športy. Vysoká nadmorská výška a množstvo prírodného snehu zabezpečuje miestnym strediskám takmer celoročnú prevádzku, lyžuje sa minimálne od októbra do júna.

Tipy na okolité strediská

Okolie ponúka štyri krásne strediská, najbližšie je lyžiarsky areál Elfer tesne nad mestom. Ide o menšie stredisko, ktoré ponúka 7 km zjazdoviek s ľahkou a strednou obtiažnosťou. Na začiatku údolia je stredisko pri obci Meiders (10 km od Neustiftu), ktoré je vhodné pre rodiny s deťmi. Nad blízkym Fulpmesom (7 km) je oblasť Schlick 2000. Je taktiež vhodná hlavne pre rodiny a začiatočníkov, zjazdovky majú dokopy 18 km.

Adrenalínový zážitok v Neustifte

Najviac lyžiarov a snowboardistov vyhľadáva ľadovec Stubai. Práve na ňom sa nachádza najväčšie stredisko zimných športov v krajine. Návštevníci si môžu užiť viac ako 100 km upravených zjazdoviek, ktoré obsluhujú desiatky moderných vlekov a lanoviek. Tie Vás vyvezú až do nadmorskej výšky 3150 metrov nad morom. Panoramatické výhľady z vrcholu sa nedajú opísať, musíte ich vidieť na vlastné oči.

Ďalšie atrakcie

Neustift ponúka množstvo ďalších aktivít na využitie voľného času. Nájdete tu nespočetné množstvo kilometrov turistických chodníkov a cyklotrás, úžasný zážitok si môžete odniesť aj z menej tradičných aktivít, akou je napríklad paragliding.

Tip – vydajte sa na výlet k vodopádu Grawa. Patrí medzi najkrajšie vodopády v krajine a leží len 15 km od centra obce.

Nachádza sa tu aj niekoľko pamätihodností, najvýznamnejšou je krásny farný kostol svätého Juraja z roku 1768. Je druhým najväčším kostolom v krajine. Turisti zvyknú zavítať aj do vlastivedného múzea Forsterhaus, ktoré ukrýva rôzne staré kultúrne pamiatky.

Prezrite si tipy na ubytovanie

O kvalitné ubytovacie zariadenia núdza skutočne nie je, vybrať si môžete spomedzi obrovskej ponuky. Kvôli veľkému záujmu však odporúčame uskutočniť rezerváciu vždy v dostatočnom predstihu, počas hlavnej termíny môže byť väčšina kapacít beznádejne vypredaná. Vynikajúce ohlasy a super ceny má trojhviezdičkový penzión Ladestatthof, ktorý leží 1 km od Neustiftu a zjazdoviek. Ku spomínaným väčším strediskám Schlick 2000 a ľadovcu Stubai sa dostanete za 10-15 minút jazdy bezplatným skibusom (blízko penziónu je zastávka). V blízkom okolí je pizzeria. Odporúčam kliknúť na názov zariadenia a prečítať si hodnotenia predošlých návštevníkov, ktoré sú skutočne veľmi pozitívne. V cene pobytu sú bohaté domáce raňajky, majitelia chovajú množstvo farmárskych zvierat a vyrábajú vlastné potraviny. Samozrejmosťou je aj bezplatné parkovisko, Wi-Fi pripojenie je však spoplatnené sumou 1€/hodina. Ubytovať sa môžete v klasických izbách a priestranných apartmánoch. Povinnou súčasťou každej ubytovacej jednotky je balkón s výhľadom na hory, vlastná kúpeľňa s vaňou, TV s plochou obrazovkou a kúrenie. Apartmány majú aj kuchynku s umývačkou riadu a jedálenský kút.

Preferujete hotely? V pokojnom prostredí je situovaný štvorhviezdičkový Happy Stubai (zhruba 5 minút jazdy od mesta). Hostia majú k dispozícii celoročne vyhrievaný vonkajší bazén a moderné kúpele so saunou, soláriom a relaxačnou zónou. Priamo pred hotelom je zastávka skibusu, s ktorým sa ľahko a pohodlne dostanete do okolitých stredísk. V cene pobytu sú raňajky alebo polpenzia, hotelová reštaurácia je známa gurmánskymi špecialitami z biosurovín a kvalitnými vínami. Predchádzajúci návštevníci chvália okrem skvelej prírodnej polohy aj príjemný personál a veľké a čisté izby. Všetky recenzie a aktuálne ceny zobrazíte kliknutím na názov hotela. K dispozícii je súkromné parkovisko, pripojenie na internet je spoplatnené sumou 1€/hodina. Priestranné izby majú balkón s výhľadom na hory, ventilátor, kúrenie, kúpeľňu, minibar a TV.

the-forrest-takes-it-back-294454-m

Objednať ubytovanie v Neustifte!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *