Kúpeľná Muszyna sa môže pýšiť aj zjazdovkami

Publikované sep 14, 2014 v kategórii Poľsko

Kúpeľná Muszyna sa môže pýšiť aj zjazdovkami

Blízko slávnej Krynice a hranice so Slovenskom leží menšie poľské mestečko Muszyna. Horské prostredie v srdci Sadeckých Beskýd je ideálne na pokojnú dovolenku v letnom aj zimnom období.

Od roku 1930 má Muszyna štatút kúpeľného mesta. Vyvierajú tu minerálne pramene s priaznivými účinkami na rôzne ochorenia. Veľkú časť turistov každoročne pritiahne lyžiarske stredisko.

Lyžiarske stredisko Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla

Lyžiarsky komplex vznikol v roku 2007 prepojením stredísk Muszyna-Szczawnik a Wierchomla. Tie sa rozprestierajú na svahoch vrchu Pusta Wielka s nadmorskou výškou 1062 metrov nad morom. Toto miesto je zaujímavé špecifickou mikroklímou, ktorá spôsobuje, že priemerná teplota je tu nižšia o 4°C oproti okolitým obciam.

Vďaka spoločnému skipasu môžete využívať dokopy 10 km zjazdoviek, ktorú obsluhuje viacero vlekov a dve sedačkové lanovky (4-sedačky). Väčšina tratí je aj osvetlená a vhodná na večerné lyžovanie. Samozrejmosťou sú lyžiarske školy, požičovne vybavenia a moderná úschovňa s vyhrievanými držiakmi na lyžiarky a topánky. Snowboardisti môžu využiť menší upravovaný snowpark pri hornej stanici vleku C. Aktuálne ceny sú zobrazené na stránke strediska wierchomla.com.pl.

Kde sa ubytovať?

Najlepším ubytovacím zariadením v Muszyne je štvorhviezdičkový Hotel Klimek Spa. Poloha v prírodnom parku pri malebnom údolí a v blízkosti zjazdoviek. Súčasťou hotela je krytý aquapark. Ubytovaní hostia ho môžu navštevovať bezplatne. V cene pobytu sú aj raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Predošlí návštevníci vyjadrili spokojnosť s profesionálnym prístupom personálu, vybavením hotela a chutnou kuchyňou. Odporúčam prečítať všetky recenzie, zobraziť si ich môžete kliknutím na predošlý odkaz. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a moderne zariadené. Ubytovať sa môžete v klasických izbách, alebo v štúdiách a apartmánoch. Povinnou výbavou je balkón, kúpeľňa s vaňou a županom, žehliace potreby, TV a chladnička.

Muszyna v lete

Dobrou voľbou je aj trojhviezdičkový Hotel Beata s veľmi výhodnými cenami. Vo voľnom čase si môžete užívať suchú saunu, zážitkové sprchy, turecké kúpele a rôzne masážne procedúry. Hotelová reštaurácia podáva tradičné poľské pokrmy, súčasťou areálu je aj bar. Raňajky sú zahrnuté v cene pobytu, nechýba ani bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli a súkromné parkovisko pre ubytovaných hostí. Súčasťou klimatizovaných izieb je kúpeľňa s vírivkou, TV a chladnička. Aktuálne ceny sa zobrazia po kliknutí na názov hotela.

23636859

Objednať ubytovanie v Muszyne!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *