Sprievodca vzdialeným chorvátskym Molunatom

Publikované mar 20, 2014 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca vzdialeným chorvátskym Molunatom

Chorvátsky Molunat je jednou z mnohých pôvodných rybárskych osád, ktoré sa časom pretransformovali na turistické letoviská. Dôvodom je samozrejme prímorská poloha a krásne pláže.

Je situovaný v najjužnejšej časti krajiny, v blízkosti hraníc s Čiernou Horou a 39 km od slávneho Dubrovníka. Kvôli tejto polohe nie je príliš navštevovaný turistami zo Slovenska. Vo vzdialenosti 22 km je najbližšie letisko.

Ako sa sem dostať?

Väčšina dovolenkárov cestuje do Chorvátska autom. Pokiaľ sa však do vzdialeného Molunatu vyberiete letecky, s najväčšou pravdepodobnosťou pristanete na letisku Dubrovník – Čilipi. Lieta sa sem napríklad z Prahy a Viedne. Molunat má pravidelné autobusové spojenie s Dubrovníkom a aj ostatnými blízkymi letoviskami (napr. Cavtat). Môžete si taktiež zabezpečiť súkromný transfer (3 osoby zaplatia zhruba 45€), zobrať taxík, alebo požičať auto.

Atrakcie a pláže

Miestne pláže sú veľmi pekné, čiastočne ich tvorí piesok. Na niektorých miestach je pobrežie dosť členité a skalnaté, vstup do vody je však upravený (betónové móla so schodami). More je čisté, pobrežie obklopuje vegetácia.

Pár záberov z Molunatu

Názov letoviska má grécko-ilýrsky pôvod a prezrádza, že tu bol kedysi dávno antický prístav. Stredoveká história Molunatu sa spája s Dubrovníckou republikou, ktorá tu v 15. storočí vybudovala hradby. Väčšina návštevníkov počas svojho pobytu využije blízkosť Dubrovníka a vydá sa sem na výlet. Obzvlášť zaujímavé je najmä jeho historické centrum, ktoré je zapísané aj v zozname UNESCO.

Apartmány pri mori

Kompletnú ponuku ubytovania v Molunate nájdete cez rezervačné systémy. Výborné hodnotenia majú dvojhviezdičkové Apartments Klara, nachádzajúce sa priamo pri mori a vlastnej súkromnej pláži. Všetky recenzie si môžete prezrieť po kliknutí na názov apartmánov. V okolí je bar, obchod s potravinami a reštaurácia. Samozrejmosťou je bezplatné parkovanie aj Wi-Fi pripojenie. Priamo z klimatizovaných apartmánov si môžete užiť príjemný výhľad na more. Samozrejmosťou je zariadená kuchynka s jedálňou, kúpeľňa, obývačka a spálňa.

Len 10 metrov od mora ležia aj trojhviezdičkové Apartments Bećir. Taktiež majú vlastnú súkromnú pláž, zariadenie obklopuje záhrada. V blízkosti je autobusová zastávka, hranice Čiernej Hory sú vo vzdialenosti len 10 km. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, samozrejmosťou je aj parkovanie zdarma. Apartmány sú priestranné, klimatizované a veľmi dobre vybavené. Majú jednu alebo dve spálne a výhľad na more. Samozrejmosťou je plne vybavená kuchynka, obývačka s posedením a TV a vlastná kúpeľňa. Príjemne potešia aj extra veľké postele pre maximálne pohodlie. Ubytovať sa môžete aj s domácim miláčikom, rátajte však s menším príplatkom. Aktuálne ceny a možnosti rezervácie zobrazíte kliknutím na názov apartmánov.

molunat-hrvacko-428933-m

Objednať ubytovanie v Molunate!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *