Tipy na apartmány v letovisku Kukljica

Publikované mar 15, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tipy na apartmány v letovisku Kukljica

Najväčším letoviskom na pobreží ostrova Ugljan v oblasti severnej Dalmácie je Kukljica. Toto drobné poľnohospodárske a rybárske mestečko leží 8 km od centra ostrova Preko, ktoré je vzdialené 8 km od známeho letoviska Zadar.

Práve blízko Zadaru je aj najbližšie letisko, kam premávajú aj rôzne nízkonákladové aerolínie. Letenky sa dajú pri včasnej rezervácii zohnať za veľmi výhodné ceny. Väčšina návštevníkov sem však pricestuje autom.

Prečo vybrať Kukljicu?

Hľadáte príjemnú destináciu na pobreží Jadranu k stráveniu letnej dovolenky? Kukljica je jednou z tých, ktoré si zaslúžia postup do užšieho výberu. Veľkou výhodou je fakt, že nejde o žiadne letovisko preplnené turistami. Obec sa ich snaží prilákať a investuje do rozvoja, avšak ubytovacie kapacity sú (zatiaľ) obmedzené. Tvorí ich väčší apartmánový komplex Zelena Punta (povieme si o ňom nižšie) a ubytovanie v súkromí (apartmány miestnych obyvateľov).

Čo tu nájdete?

Na nábreží môžete naraziť na niekoľko kaviarní, pizzérie a cukráreň so skvelou zmrzlinou. V jeho blízkosti je kostolík. Pobrežnú promenádu s kvetinovými záhonmi a malými palmami lemujú lavičky, ktoré lákajú na posedenie a užívanie výhľadu na more.

Polhodinka záberov z Kukljice

Tipy na kúpanie

Dovolenkárov lákajú výborné podmienky na kúpanie, ktoré sú predovšetkým na brehoch zalesneného polostrovčeka Zaglav v blízkosti areálu Zelena Punta. Pobrežie je skalnaté a kamienkové, sú tu aj vybetónované móla.

Najobľúbenejšia je zátoka Vela Sabuša na juhozápadnom brehu ostrova, jedinou nevýhodou je vzdialenosť od obce. Dno mora je piesočnaté, obuv do vody je teda zbytočná. Veľmi plynulý vstup je ideálny pre menšie deti. Prechádzkou po brehu sa môžete dostať k zátoke Mala Sabuša. Taktiež má piesočnaté dno a vyhľadávajú ju nudisti, podobne ako ďalšiu zátoku Jelenica.

Tipy na apartmánové ubytovanie

Spomínaný trojhviezdičkový komplex Apartments Zelena Punta sa nachádza len pár minút chôdze od spomínaných zátok, v podobnej vzdialenosti je aj centrum obce. Zariadenie obklopuje záhrada. Hostia majú k dispozícii reštauráciu so stredomorskou kuchyňou a regionálnymi vínami, volejbalové ihrisko a tenisové kurty. Ochotný personál pomôže s prenájmom vodných bicyklov. Samozrejmosťou je bezplatné parkovanie a Wi-Fi pripojenie na internet. Moderne zariadené apartmány sú klimatizované a priestranné. Každý z nich má balkón alebo terasu s výhľadom na more (alebo záhradu). Povinnou súčasťou je kuchynka s jedálňou, kúpeľňa so sprchovým kútom alebo vaňou a obývačka s TV s plochou obrazovkou. Recenzie predošlých návštevníkov si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

Cenovo výhodnejšie sú trojhviezdičkové Apartments Vesna, nachádzajúce sa len niekoľko desiatok metrov od najbližšej pláže. Okrem polohy spomínajú predchádzajúci hostia vo svojich recenziách aj čistotu zariadenia, veľmi príjemného majiteľa a peknú záhradu s grilom. Všetky hodnotenia je možné prečítať po kliknutí na názov apartmánov. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ubytovacie jednotky tvoria klasické izby, štúdiá a apartmány. Súčasťou štúdií a apartmánov je balkón s výhľadom na more, ventilátor, kúpeľňa, TV a kuchynka.

57914235

Objednať ubytovanie v Kukljici!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *